OnePlus 5 Serisi Android Pie Güncellemesini Aldı

Paylaş!

OnePlus 5 Serisi Android Pie Güncellemesini Aldı. OnePlus markasına ait olan ve 5 serisi içerisinde yer alan 5 ve 5T modelleri sorunsuz bir şekilde çalışmakta olan OxygenOS 9.0.0’a yükseltildi. Bu güncelleme ile beraber OnePlus cihazlarının son sürüme yükseltilmesinin yanı sıra cihazlarda dikkatleri çeken başka bir ayrıntının da yer alıyor oluşu kullanıcıları sevindiren bir duruma etken oluşturdu. OnePlus cihazlarının Android tabanlı olan işletim sistemlerinde OxygenOS kullanılıyordu.

Bu sistemin 9.0.0 olarak bilinen Andorid Pie işletim sistemine yükseltilmesi ile beraber bu güncelleme sayesinde cihazlara pek çok yeni özellik de yerleştirilmiş oldu. Sistem açısından bakıldığı zaman yeni işletim sisteminin tabana göre daha yüksek olduğu görülebiliyor. Yükseltme işlemi ile beraber cihazların kullanım ara yüzünde de değişiklik mevcut. OnePlus 5T modelinde yeni kullanım hareketlerinin yer aldığı görülüyor. Güvenlik sistemi de yeni güncelleme ile beraber geliştirilen bir başka özellik. 2018.12 versiyonuna yükseltilmiş olan güvenlik sistemi kullanıcılara farklı bir kullanım sağlıyor.

OnePlus Sistem Geliştirmesi

Android 9.0.0 işletim sistemine yükseltilmiş olan One Plus 5 ve 5T modellerinde yeni oyun modu da mevcut. 3.0 güncellemesi ile beraber yeni oyun modu ve üçüncü parti uygulamaların aramaları konusundaki bildirimler telefona eklenmiş durumda. Cihazların bildirim panelinde yer alan rahatsız etmeyin modunun da bu yeni güncelleme ile kişiselleştirildiği söylenebilir. One Plus 5 ve 5T modellerindeki yazılım güncellemesine gelen entegre işlemi ile beraber Google Lens modu da devreye girmiş durumda.

Bu yeni güncelleme sisteminin One Plus 5 modeli için 1742 MB boyutunda, One Plus 5T modeli için ise 1748 MB boyutunda olduğu görülüyor. 2018 yılının son günlerinde 5 ve 5T modellerinde bir yeniliğe giderek Android 9.0 Pie işletim sistemini devreye sokan One Plus firması için kullanıcıların bu modellerde tam ekran özelliğini daha verimli bir şekilde kullanabilmeleri de mümkün olacak.

Yeni güncelleme bünyesinde kullanıcıları bildirim panellerin tamamen yenilendiği ve kamera, ara yüz gibi sistemlerde de gözle görülür yeniliklere gidildiği söylenebilir. Bu modeller için güncelleme otomatik ya da manuel olarak yapılabiliyor.