Xiaomi Mi 8 Serisi Android Pie Güncellemesi

Paylaş!

Xiaomi Mi 8 Serisi Android Pie Güncellemesi. 2018 yılının son günlerini yaşarken cihazlarına yeni bir güncelleme göndermeye başlayan Xiaomi firması, aynı zamanda yılın ilk amiral gemisi olan Xiaomi Mi 8 serisi için de Android Pie işletim sistemi tabanına sahip olan MIUI 10 güncellemesini dağıtmaya başladı. Çin menşeili akıllı telefon üreticisi Xiaomi firması, şirketin 2018 yılında en dikkat çeken modeli olan Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition modelleri için Android Pie işletim sistemi üzerinde kurulmuş olan MIUI 10 güncellemesini bu cihazlara dağıtmaya başladı.

Mi 8 UD kullanıcılarının bu güncelleme için biraz daha beklemeleri gerekmekle beraber öncelik Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition modellerine verildi. MIUI 10 güncellemesi ile beraber bu iki model, tam ekran deneyimini daha kaliteli ve verimli bir şekilde yaşayacak. MIUI 10 güncellemesinin kullanıcılarına sunacağı en dikkat çekici olan özellik ise 960 fps ağır çekim video kaydı yapıyor olması. Bununla beraber gece modu özelliğinin de devreye girdiği görülüyor.

Gece Modu Özelliği

2018 yılının son günlerinde Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition modellerine gelen güncelleme ile beraber gece modu özelliğinin de aktifleştiği görülüyor. Düşük ışıklı ya da gece karanlığında olan ortamlarda çekilen fotoğrafların daha canlı ve daha net olmasını sağlayan bu özellik aktif edildiğinde cihaz düşük ışıklı olan ortama en uygun kamera ayarlarını otomatik olarak alacak şekilde sistematik bir çerçeveye yerleştiriliyor. Sahne ile ilgili detayları alan yapay zeka teknolojisi, fotoğrafın kalitesini yazılım ile beraber arttırıyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtımı yapılmış olan ve firma modelleri arasında bu senenin en dikkat çekeni olarak bilinen Mi 8 serisinin modelleri kutusundan MIUI 9.6 arayüzü ile beraber çıkmıştı. Android 8.1 Oreo işletim sistemini kullanmaya başlayan kullanıcıların Android 9.0 Pie işletim sistemine ne zaman geçiş yapabileceklerine ilişkin soruları üzerine firma düğmeye bastı ve yılın son günlerini yaşarken MIUI 10’u cihazlara göndermeye başladı. Mi 8 UD kullanıcılarının ise bu güncelleme için yeni yılı beklemeleri gerekecek.