Özel Numara İle Arama Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Herhangi bir nedene bağlı olarak mobil telefonundan yapacağınız görüşmeler için numaranızın görünmesini istemiyor ve gizli kalmasını istiyorsanız. Mobil telefonunuzun özelliklerinden faydalanarak bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Şimdi adım adım özel numara ile arama nasıl yapılır? takip edelim.

Adım Adım İşlemler

Öncelikle telefonunuzdan giden ve telefona gelen aramaları clear (sil) tuşu ile silmeniz mümkün. Daha kalıcı bir veri isterseniz ki özel numaradan aranılmasını önlemek için ise gelen numarayı engelleme olanağınız mevcuttur. Numaranızın aranılan kişide görünmesini istemiyorsanız şayet telefonlarınızda bulunan ve arama numaralarının yer aldığı 1 rakamından 0 rakamına kadar olan sayı tablosunun yer aldığı ekranda 0 sayısının sağında yer alan kare sembolünü tıklayarak boşluk bırakılmadan 31 (yani 3 ve 1 tuşlarını kodlamak) ve akabinde tekrar boşluk bırakmadan kare tuşuna tıklamak ve sonrasında aranacak numarayı çevirmek. Bu şekilde yaptığınız bir defalık arama numaranız karşı tarafın telefonunda görünmeyecektir.

Özel Numaradan Aranmamak İçin Ne yapılır?

Bilinmeyen numaralardan gelen aramalardan rahatsız olanlar ise sms yada bağlı bulundukları GSM operatörlerinden müşteri hizmetleri ile iletişim sağladığı takdirde özel numaralardan aranmama talepleri dikkate alınacaktır. Ayrıca ilgili gsm operatörünün onlıne hizmetler bölümünden ayarlarım ve ayarlarım konusunun alt başlığında çağrı ayarlarım bölümü tıklanması sonucu gizleme ve gösterme linkinden aktif yada pasif tik işareti ile kodlayabilirler.

Android ve Iphone telefon kullanıcıları telefon numaralarının karşı tarafında görünmesini istemiyorlar ise bu adımları izleyerek telefon görüşmelerini gizli numara üzerinden gerçekleştirirler.

Iphone telefonlar= Ayarlar- Numaramı Göster modunu kapalı tutmak (yeşil renk te telefon numarası görünür haldedir)

Android telefonlar= Ayarlar sekmesi- Ağlar sekmesi- Çağrı ayarları sekmesi- daha fazla sekmesi- ek ayarlar sekmesi- numara gönderimi sekmesi işlemlerini uygulayarak numaralarını gizleyebilirler.