Windows 10 Fall Creators Update Kurulum Dosyalarını Silme

Paylaş!

Windows işletim sisteminin son sürümü olan Windows 10 sistem ile birlikte fall creators update güncellemesini de, sistemi yeni kuranlar ile birlikte otomatik olarak güncellemeye açtı. Bu durumda, 20 ila 30 GB arasında gereksiz dosyaların bilgisayara yüklenmesine sebep olmaktadır. Böylece, bilgisayarında yeterli miktarda bellek alanı olmayan kullanıcıların sorunlar yaşamasına sebebiyet vermiştir. İşletim sistemini kullanan kişiler ise, bu sorunu ortadan kaldırabilmek için, Windows 10 fall creators update kurulum dosyalarını silme işlemini nasıl yapacaklarını bilmek istemektedirler. İşletim sisteminin kapladığı bellek kadar birde güncellemelerinin o kadar alan kaplamış olması da kullanıcıları oldukça rahatsız etmektedir.

Fall Creators Update Kurulumu Nedir?

Windows 10 işletim sistemi içerisinde yüklü olarak gelen uygulamaların, kurulum dosyalarıdır. Sistem kurulduktan sonra otomatik olarak temizlenmemektedir. Bu neden ile de farklı metotlar kullanılarak bu dosyaların temizlenmesi gerekmektedir. Kurulum sonrası, update ler bir işe yaramadığı için de silinmesi durumunda bilgisayarınıza herhangi bir zarar vermemektedir. Gereksiz olması nedeni ile sistemlerinizden kaldırmanızda önerilmektedir.

Fall Creators Update Dosyaları Nasıl Silinir?

Bu sorundan kurtulmak için iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Bunlar ilk olanı ise, bilgisayarınızdan sistemin kurulduğu alana ulaşıp, C sürücüsüne sağ tıklayarak diski temizle seçeneği ile diğer ise, ayarlar, sistem, depolama, nasıl alan boşaltıldığını değiştir ve şimdi temizle seçeneklerini takip ederek temizleme işlemini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler sayesinde, diğer var olan gereksiz dosyalarında temizlenmesini de sağlamış olacaksınız. Silme işleminden sonra bilgisayarınızda yaşamış olduğunuz bellek sorunlarının ortadan kalktığını ve daha seri bir şekilde çalıştığını gözle görülebilir şekilde sizlerde fark edeceksiniz. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için, işlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Yeniden başlatılana kadar, dosyaları hala bilgisayarınızda görebilirsiniz.