Playstation Televizyona Nasıl Bağlanır?

Paylaş!

Playstation çocukların en çok sevdiği elektronik oyunlar araçları arasında yer alır. İçerisinde birçok oyun alternatifinin bulunduğu makineler genelde playsatation oyun salonlarında bulunmaktadır. Oyun salonlarına çocuklarını göndermek istemeyen ebeveynler ve sınırlı zaman diliminde çocuklarının oynamalarını tercih eden ebeveynler evlerde televizyonlara monte edilen playsation almayı tercih etmektedirler. Tek ya da daha fazla kişi sayısı ile oynanan playstation televizyona nasıl bağlanır? Acaba diyenler için kısa kullanım kılavuzu olabilir kurmak isteyenlere

Playstation İçerisinde Olması Gerekenler

Öncelikle makine satın alındıktan sonra muhakkak arızalı olup olmadığı satış merkezinde kontrol edilmelidir. Garantili ürün alınması ileride doğabilecek sorunların garanti kapsamında olması bakımından önemlidir. Satın alınan PlayStation kutusu içerisinde bir adet ana kumanda makinesi, 2adet konsol, bağlantı aparatları, kullanım kolanızı ve garanti belgesi bulunmaktadır.

Playstation’un Kurulumu Nasıl olmalıdır?

Herhangi bir markanın ürününü almanızla birlikte kurulumu kolay olan PlayStation için teknik desteğe ihtiyaç duyulmaz. Yapılmadı gereken bağlantı aparatlarını doğru yerlere bağlamak. PlayStationu televizyona yakın bir yere yerleştirdiysen sonra güç kablosunu takınız. Av multi yazan kosom hem televizyonda hem de modemde vardır. Görüntüyü sağlamak için ise üç renkli uçlu kabloyu televizyonun arka kısmındaki renkli girişlere renklerine uygun takınız diğer kablo ucunu da PlayStation girişine sabitleyiniz. Görüntünün kalitesini artırmak için HTMI kablosunu da kullanabilirsiniz. İsteğe göre Ethernet kablosunu da kullanmak için girişleri belli olan yerlere yerleştiriniz. PlayStationun ön kısmında kırmızı ışık yanıyor ise kurulumunuz tamamlanmıştır. Daha sonra televizyon ayarlarından oyun bölümüne gelerek istenilen görüntü kalitesinde oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Kurulumu gayet kolay olan playstation modemleri için çok priz girişli ara kablonuza ihtiyaç duyulabilir. Gerektiğinde tek ya da iki konsol bağlantısı eklenebilen PlayStation oyunlarına arkadaşlarınızı dahil edebilirsiniz.