PS4 Oyunlarını PC’de Nasıl Oynayabilirsiniz?

Paylaş!

Konsol dünyasının en popüler oyun platformu PS4 oyunlarının birçoğu PC’de oynanmamaktadır. PS4 oyunlarını PC’de oynamak isteyen birçok oyun tutkunu bulunuyor. Bu oyun tutkunları için PlayStation Now servisi ile artık PS4 oyunlarını PC’de oynamak mümkün. Sadece bir kaç adım ve gerekli bir kaç şey ile ps4 oyunlarını PC’de rahat ve kolay bir şekilde oynayabilirsiniz. Herkesin merak ettiği ps4 oyunlarını PC’de nasıl oynayabilirsiniz? Sorusu oluyor.

Oyunlar İçin Gerekli Donanımlar

Oyunları oynayabilmeniz için minimum 5 Mbps internet hızınız, Windows 10 64 bir işletim sisteminiz, PS Network hesabınız (eğer bir hesabınız yoksa hesap açmanız gerekmektedir), PS Now uygulaması, dualshock 4 kontrolörü (isteğe bağlı olarak), en az 2 GB ram, USB bağlantı kablosu gerekiyor. Tüm bu gerekenler bilgisayarınızda mevcut olduktan sonra indirdiğiniz PS Now uygulamasından PS Network hesabınıza giriş yapmalısınız. Bu uygulama ile oyunlara direkt olarak ulaşma olanağınız bulunuyor.

Kurulum ve Ayarlar

Oyunları oynayabilmek için yapmanız gereken bazı ayarlar bulunuyor. Bu ayarlar Playstation 4 remote play programını indirmeniz ve kurmanız gerekiyor. Bu programı kurduktan sonra Ayarlar menüsüne giriş yapın. Orada playstation network seçeneği, sonra hesap ayarlarını bulduktan sonra birincil PS4 ayarla diyerek daha sonra ayarlara girerek oradan remote play’ın yönlendirmeleri ile Remote Play’i aktifleştirmelisiniz. Playstation 4 uygulaması PC ya da mac cihazınızda çalıştırarak dualshock kontrolünü bağlayarak Playstation network hesabınıza da PS4’e nasıl giriş yapıyorsanız buraya da o şekilde giriş yaparak Playstation menüsünü buradan görebilirsiniz. Oyun sırasında kare hızı ve çözünürlüğü de ayarlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir faktör de modeminizin size en yakın yerde durmasıdır. Eğer kablolu kullanım imkânınız bulunuyorsa kablolu bağlantı kullanın.