Şahan Gökbakar’ın Ardından Cem Yılmaz da UIP ile Anlaştı

Paylaş!

Sinema sektöründe bir süredir devam etmekte olan “patlamış mısırlı bilet kampanyası”na ilişkin polemik sürerken yeni bir gelişme Cem Yılmaz tarafından geldi. Polemiğin sosyal medyada büyük bir etki yaratması ve Şahan Gökbakar’ın başlattığı dağıtımcı şirketini değiştirme rüzgarına Cem Yılmaz da katıldı.

Mars Group dağıtımcı firması ile yapım şirketleri arasında çıkan anlaşmazlık yeni bir boyut kazandı. Recep İvedik serisi, Organize İşler: Sazan Sarmalı, Karakomik Filmler gibi seyircisi tarafından dört gözle beklenen projelerin izleyicisi ile nasıl buluşacağı son dönemlerin en çok merak edilen sorularından bir tanesiydi. Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik serisinin altıncı filmi olan Recep İvedik 6 için UIP firması ile anlaşması bu cepheden gelen bir adım olarak sosyal medyada büyük bir yankı uyandırmıştı.

Mars Group dağıtımcı şirketi ile kendi filmlerinin yapımcılıklarını üstelenen Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan gibi isimler anlaşmazlık boyutunu başka bir firmayı tercih ederek değiştirmiş oldular.

Cem Yılmaz’dan Beklenen Hamle

Şahan Gökbakar’ın yeni filmi için UIP dağıtımcı şirketi ile anlaşma sağlamasının ardından gözler Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’a çevrilmişti. İkiliden Cem Yılmaz da yeni filmi Karakomik Filmler için UIP şirketi ile anlaşma masasına oturdu. Şartları gözden geçiren ve ikili anlaşma sağlanmasının ardından yeni filmi için vizyon tarihi belirlemeye başlayan Cem Yılmaz, Mars Group ile olan ilişiğini kesti. UIP’in resmi web sitesinden edinilen bilgiye göre Cem Yılmaz ile yeni filmi için dağıtım konusunda anlaşıldığı haberi basın ile paylaşılmış oldu.

Film için vizyon tarihinin belirlendiğine dair açıklama da yapan dağıtımcı şirket, 15 Mart 2019 tarihi ile kendileri tarafından dağıtımcılığının yapılacağını belirten bir metin yayınladı. Bu metin ile beraber Karakomik Filmler’in UIP ile anlaşmalı olan sinema salonlarında yayınlanacağı anlaşılıyor.

Önce Şahan Gökbakar’ın, ardından Cem Yılmaz’ın UIP ile anlaşma sağlamış olmasından sonra gözler son isim Yılmaz Erdoğan’a çevrildi. Başarılı yapımcının yeni filmi Organize İşler: Sazan Sarmalı için hangi dağıtımcı şirket ile anlaşacağı merak konusu.