Samsung’dan Sızıntı

Paylaş!

Samsung Çin’in akıllı telefon sektöründeki yükselişine karşılık olarak piyasaya süreceği Galaxy serisinin son akıllı telefonu olan M10’u 28 Ocak’ta lansman eşliğinde duyurmayı planlıyordu. Cihazın özellikleri ve diğer tüm detaylar o tarihe kadar sır gibi saklanırken lansman öncesi kullanım klavuzu sızdırılan telefonun kullanımı da dahil tüm özellikleri öğrenilmiş oldu.

M 10, 20 ve 30 Modelleri

Çinli üreticilerin akıllı telefon cihazlarındaki üstünlüğüne karşı atağa kalkan Samsung M serisi ile beraber 10,20 ve 30 modellerini piyasaya sunmaya hazırlanıyordu. Galaxy M serisi sır gibi saklanırken özellikler basına sızdırıldı. Bu sayede telefonun merakla beklenen özellikleri tanıtımdan önce kullanıcılar ile paylaşılmış oldu.

Tanıtım broşüründen elde edilen bilgilere göre telefonun dikkat çeken fazlasıyla özelliği bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ekranın 6.2 inç seviyesinde ve HD olarak dizayn edilmesi olarak görülüyor. HD özelliği bir çok kullanıcının dikkatini çekecek özellikler arasında sayılıyor. Cihazda tercihe göre 2GB ve 3GB hafıza imkanı da bulunuyor. 14nm ve sekiz çekirdekten meydana gelen cihaz 7870 cihazından batarya temin ederek çalıştırılıyor. Kamera sayısı 2 olmasına karşılık 13 MP ve 5 MP olarak hizmet veriyor. Ön kamerada bulunan özellikler ise şimdilik gelen bilgiler arasında yer almıyor.

Samsung’un son gözdesi olan M10 işletim sistemi olarak ise Android’in 8.1 Oreo adı verilen sürümünü tercih ediyor. 3.400mAH şarj gücüne sahip olan cihaz 7.7 mm incelik ile de estetik görünmeyi planlıyor. 160 gram civarında olan ağırlığı neredeyse en hafif telefon kategorisinde yer alacak gibi duruyor. M10 serisinde kullanım kılavuzundan öğrenilen detaylara göre parmak izi ile giriş de mümkün olmayacak gibi duruyor. Yüz tanıma ve biyometrik güvenlik daha çok ön planda olacak gibi duruyor.

M10 serisinin tanıtımından önce birçok özelliği ile görücüye çıkması konusunda Samsung kanadından şuan için herhangi bir açıklama gelmedi. Sızdırma işleminin kim tarafından veya nasıl yapıldığı ise şimdilik açıklama gelinceye kadar bilinmeyecek şeklinde yorumlanıyor. Samsung’un bu konuda lansman ile alakalı olarak bir değişiklik veya planlama değişimi yapıp yapmayacağı da merak konusu oldu.