Samsung A8 Modeli ile Çentikli Ekranlara Diss Atacak

Paylaş!

Samsung A8 modeli ile çentikli ekranlara diss atacak. Çentikli ekran fursayının son dönemde kol gezdiği akıllı cihaz sektörüne Samsung firması yeni bir damga vurmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni modellerini tanıtmak için Çin’de düzenlediği etkinlikle beraber hiç beklenmeyen bir hamle yapan Samsung firması, A8 modeline ait olan küçük bir görsel şovu yaparak delikli ekran modelini piyasaya tanıtmış da oldu. Ekrana gömülü olan kameraların standart bir hale gelmesi sonucunda kullanıcıların hayatından çıkacağı neredeyse kesinleşmiş olan çentikli ekran teknolojisine Samsung firmasından atak geldi.

Delikli ekran teknolojisini yeni modeli olan Galaxy A8 ile birlikte tanıtan firmanın bu konuda öncülük yapması bekleniyor. 3 ve 4 adet kamera sisteminin yer alacağı bu yeni modelde çentik kavramına olan soğukluğunu ve tavrını da belirtmiş olan firma delikli ekran ile yapılmayanı yapmaya devam ediyor. Henüz özellikleri tam olarak açıklanmasa da ön kısma yerleştirmiş olduğu panele hem ön kameranın hem de yakınlık sensörünün konulması bekleniyor.

Samsung A8 Delikli Ekranı ile Geliyor

Çentikli ekran teknolojisinin yavaş yavaş akıllı telefon sektöründen çekilmesi ile beraber kolları sıvayan Samsung firmasının akıllı cihaz geliştiricileri yeni bir ekran üretimi gerçekleştirmeyi başardı. Yeni modellerinde 3 ya da 4 adet kameranın aynı anda kullanılması kararını alan ve her kameranın farklı bir özelliğe sahip olacağı modellerden ilki Galaxy A8 olarak seçildi. Firmanın geçtiğimiz günlerde Çin’de cihazın tanıtımı için gerçekleştirdiği etkinlik ise şaşkınlık yaratılmasına neden oldu. Cihazlarını tanıtırken her hangi bir görsel kullanımından kaçınan Samsung firması teknik özelliklerle beraber ilk kez akıllı cihaz sektöründe yer alacak olan delikli ekranın görüntüsünü de paylaştı.

Kısa sürede sosyal medyada da yankı bulan bu görseller içerisinde ön kameranın ve yakınlık sensörünün aynı delik içerisinde yer alacağı şeklinde yorumlar yapıldı. Telefon hakkında ise bilgi vermekten kaçınan firmanın ana gövde ve ekran bağlantılarını sağlayan ve bu zamana kadar görülmemiş bir teknoloji ile kullanıcılarının karşısına çıkacağı düşünülüyor. Arka kısmının ve gövdenin inceliği kullanıcılarına sadece ekranı tutuyormuş hissi verecek.