Samsung Galaxy A8s Özellikleri

Paylaş!

Samsung Galaxy A8s özellikleri. Yakın zamanda pek çok farklı telefon modelleri üreten Samsung, yeni bir telefon üretmiştir. Samsung, yeni telefonun duyurusunu yapmıştır. Samsung Galaxy A8s cihazı hakkındaki bütün özellikleri belli olmuştur. Geçen günlerde Galaxy A9s ve Galaxy A6s tanıtımlarını sunan Güney Koreli teknoloji devi, A8s hakkında bazı bilgiler vermiş fakat özelliklerini açıklamamıştır. Telefonun oldukça farklı ve etkileyici bir ekran tasarıma sahip olacağı söylenmekteydi. Samsung Galaxy A8s adlı cihaz hakkındaki bilgiler ilk kez 27 Kasım 2018 tarihinde verilmiştir. Fakat ilgili cihazın kaç liradan alıcıya gideceği ve tam olarak hangi tarihte piyasaya sürüleceği hakkında hiçbir bilgi verilmemiştir.

Samsung Galaxy A8s Cihazın Özellikleri

Elde edilen son bilgilere göre cihazın ekranı Infinity-O olacaktır ve ekranın sol üst köşesinde öz çekim kamerası için bir çentik yapılacaktır. Ekran boyutu ise diğer cihazlara nazaran daha büyük olacak. 6.39 inç olacağı söylenmektedir. Cihazda Snapdragon 710 çipseti de bulunacaktır. Bu cihazda 6 GB LPDDR4 RAM bulunacaktır ve kendi hafızasında da 128 GB yer olacaktır. 128 GB yerin az gelenleri için 512 Gb’a kadar olan hafıza kartlarını da destekleyeceği söylenmektedir. Donanım gücü ise 3400 mAh olacaktır.

Bataryası 3400 mAh olacaktır. Samsung Galaxy A8s’in ölçüleri 159.11 mm ‘ye 74.88 mm’ye 7.38 mm olacaktır. İlgili cihazın ağırlığı hakkında bilgi verilmemiştir fakat 300 gram civarında olacağı tahmin edilmektedir. Samsung Galaxy A8s’in Ocak 2019 yılında çıkması beklenmektedir. Fakat bu bilgileri açıklamalarına rağmen cihazın fiyatı ve ilk önce hangi ülkelerde satışa çıkacağı ise belirtilmemiştir.

Samsung Galaxy A8S Kamera Özellikleri

Galaxy A8s’in arka taraftaki kamera yerinde üçlü kamera sistemi kurulmuş olup ve de bunlardan biri 25 megapiksel lens, biri 5 megapiksel lens ve diğerinde de 10 megapiksel sensör bulunacaktır. Ön kısımda ise 24 megapiksel çözünürlükte bir öz çekim kamerası bulunacaktır. Kameraların mega pikselleri oldukça kaliteli ve yüksek olduğunda güzel fotoğraflar çekmek de oldukça kolay ve mümkün olacaktır. Yeni cihazda çözünürlükler üstünde araştırma yapıldığından, oldukça kaliteli lensler eklenmiştir.