Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Kore menşeeli olan firma birçok sektörde ön plana çıkıyor. Güvenilirliği ile samsung garanti sorgulama nasıl yapılır sorusu müşterilerinin güvenli bir marka olduğunu bilirler. Marka hakkında olumsuz bir şey düşünmemeleri kafalarında yer etmiştir. 1938 yılında Lee Byung-Chul tarafından kurulmuştur. Samsung cep telefonu, beyaz eşya, ev eşyaları gibi farklı sektörlerde hizmet vermeye devam ediyor. Samsung bunların içerisinde en çok elektronik sektöründe öncü firma olmayı başarmıştır. Dünyada ilk üç önemli marka haline gelmiş lider firmaların arasında sayabiliriz. Samsung markasının üretmiş olduğu bütün ürünlerin garanti sorgulaması yapmak mümkündür. Bu garanti sorgulamaları çeşitli yöntemlerle yapılabilir. Peki, Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kendi Web Sitesi Üzerinden Garanti Sorgulaması Yapmak

Samsung un kendi web sitesi üzerinden ürünün samsung garanti sorgulama nasıl yapılır? sorusuna karşılık şu şekilde cevap veririz. Örnek olarak almış olduğunuz cep telefonun sorgulamasını yaparken önce siteye giriş yapıyoruz. Giriş yapılacak olan site, www.samsung.com/tr/support. dur. Sonra sizden istemiş olduğu cep telefon numaranızı ve telefonunuz modelini yazıyoruz. Model numarası cep telefonlarında genelde ayarlar ve cihaz hakkında bölümünde yazar.

Firmanın Yetkili Telefonunu Arayarak Sorgulama Yapmak

İkinci yöntem olarak firmanın telefon numarasını arayarak garanti sorgulaması yapabiliriz. 444 77 11 numarasını arayarak almış olduğunuz eşyanın veya elektronik cihazın garanti süresini ve hangi şartlarda garanti kapsamında olduğunu rahatlıkla yetkili kişi tarafından bilgi alarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca canlı destek servisinden de garanti sorgulamasını yapabiliriz. Haftanın her günü sabah 09:00 ile 22:00 arasında samsung ürün uzmanlarından destek almış olabilirsiniz.

Farklı Site Üzerinden Sorgulama Yapmak

Samsung ürünlerinin garanti sorgulamasını internet üzerindeki bazı farklı web sitelerinden de yapabiliriz. Önce girmiş olduğunuz bu site üzerinden cep telefonu numaranızı yazarsınız. Sonra cep telefonunuzun İMEİ numarasını yazdığınızda sahibi olduğunuz cihazın garanti süresinin ne zaman bittiğini, hangi şartlarda garanti kapsamında olduğunu ve diğer garanti ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

E- Posta İle İletişim Kurmak

Genel konular ve teknik konularla ilgili her türlü talebinizi ve hoşunuza gitmeyen eleştirilerinizi e-posta yoluyla iletebilirsiniz. İletmiş olduğunuz talepler 24 saat içerisinde size cevap olarak geriye dönüş yapılır.