Nokia 1 Plus ile İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Paylaş!

Nokia 1 Plus ile İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı.Senelerin telefon üreticisi olarak bilinen ve akıllı telefon teknolojisinde bir türlü istediği çıkışı yakalayamayan Nokia firması, piyasadaki varlığını korumakta oldukça gerilere düşmüştü. Daha sonrasında HMD Global şirketi adı altında yeniden üretime başlayan ve bu zamana kadar pek çok akıllı telefon üretimi yapmış olan firma, sektör içerisinde eski yerine gelemese de iyi bir ivme kazanmıştı. Firmanın yakın zamanda tanıtımını yapması beklenen düşük donanımlı cihazı Nokia 1 Plus modeline ilişkin yeni özellikler bugün ortaya çıktı.

Her bütçeye hitap edebilecek olan ve yeni nesil akıllı telefonlara bakıldığı zaman yine zamanın gerisinde kalan Nokia 1 Plus modeli, düşük donanımları ile dikkat çekiyor. Firmanın akıllı cihaz sektörü içerisinde istediği ivmeyi henüz yakalayamamış olması bu modele ilişkin yüksek oranda alım olacağı beklentisini devam ettiriyor. Bugün ortaya çıkan özellikleri ile beraber Nokia 1 Plus modeli, düşük bütçesi ile yüksek satış rakamlarına ulaşabilir.

Nokia 1 Plus Özellikleri

Bugün ortaya çıkan özellikleri ile beraber dikkatleri üzerine çeken Nokia 1 Plus modeli, tamamen performansa ve bütçeye göre hareket edecek gibi duruyor. Gücünü 1 GB’lık RAM alanının yanı sıra Medi Tek firmasının üretimini yaptığı 4 çekirdekli MT6739 yonga setinden alacak olan cihaz, 5 inçlik ekranı ile satışa çıkacak. 18:9’luk ekran oranı, 480×960’lık ekran çözünürlüğündeki ekran özelliklerini bünyesinde barındırırken, kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi ile beraber Android Go’yu da çalıştırarak çıkacak.

Cihazın RAM alan boyutu literatürde her ne kadar 1 GB’lık bir alan olarak verilmiş olsa da, kullanılabilir RAM alanı 889 MB olacak. Geri kalan alan cihazın çalışabilmesi için kullanılacak. Nokia firmasının oldukça düşük donanım özelliklerine sahip olan yeni cihazını, 25 – 28 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması bekleniyor. Düşük bütçesinin yanı sıra özelliklerinin de dikkatli bir şekilde incelendiği ve satış fiyatının birçok kişiyi cezbettiği bu cihaz, 100 dolarlık bir etikete sahip olması bekleniyor.