Sony’nin Fuar Kararı

Paylaş!

Sony’nin fuar kararı. Fuarlar hem sevenler hem de teknolojiyi üretenler için bir buluşma noktası olması açısından oldukça önemli alanlardır. Çünkü tanıtım ve reklam olduğu kadar marka ile sevenlerinin bir araya gelmesi ve etkileşimde bulunması adına da fazlasıyla imkan yaratır. Her yıl düzenlenen ve dünya üzerindeki tüm oyun severlerin 3 gün boyunca nefessiz şekilde izlediği Los Angeles fuarına Sony katılmayacağını açıkladı.

Yanlışlık Zannedildi

E3 tarafından her yıl fuara belli bir süre kala açıklanan katılımcı şirketlerin olduğu liste bu senede takvime uygun olacak şekilde açıklandı. ESA tarafından yapılan duyurular ve katılımcılar meraklıları tarafından incelenirken listede Sony isminin yer almadı ilginç şekilde dikkat çekmeye başları. Konu ile alakalı olarak ESA’ya soru soran takipçiler ise ESA’dan önce Sony kanadından cevap aldı. Yanlışlık yapıldığı zannedilen listenin doğru ve güncel olduğu, Sony’nin fuara katılmama kararı aldığı anlaşıldı. Activision, Ubisoft gibi büyük rakiplerine karşılık Sony cephesinin fuara katılmaması ile oldukça garip karşılandı.

24 senelik bir geçmişi olan fuar tarihinde Sony’nin katılmadığı herhangi bir fuar bulunmuyordu. 2019 Yılında bir ilk yaşanacak olması izleyenleri üzecek gibi duruyor. Sony tarafından resmi olarak yapılan açıklama da durumu doğruladıktan sonra olayın yanlışlıkla yapılmış olabileceği şeklindeki tüm fikirler de ortadan kalkmış oldu. Sony ise yaptığı açıklama sırasında PlayStation kullanıcılarına çok değer verdiklerini ve onlara yeni şeyler sunmayı oldukça önemsediklerini açıkladı. Kitleleri tatmin etmeyen bu durum için ise PS4’ün ömrünü tamamlamaya başladığı ve Sony’nin artık yeni bir şey yapamayacağını kabullendiği şeklinde yorumlandı. Konsol anlamında yapılabilecek tüm değişimleri yapan ve son olarak da Ghost of Tsushima isimli oyunu hayata geçiren Sony için PS4 rüyasının finalini yapacağına dair başka yorumlar da eklendi. Bundan dolayı fuara katılamayacağı ve üzerine ekleyecek başka bir şey bulamadığını dile getiren takipçiler büyük oranda hayal kırıklığı yaşadıklarını anlatan paylaşımlarda bulundur.

2019 yılındaki fuara katılmayacağı kesinleşen Sony bir anlamda yeni projeler için kendini dinlenmeye ve araştırma yapmaya adamış gibi algılansa da Microsoft gibi dev rakiplerin fuarda yer alacak olması izleyiciler açısından beğenildi.