PlayStation’da Kutlamaya Özel Paket

Paylaş!

PlayStation’da kutlamaya özel paket.  PlayStation adı verilen ve dünya üzerinde çeşitli rekorlar kıran, büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyun dünyası için Sony kanadından her zaman yapılan açıklama bu kitleye önem verildiği şeklinde olmuştur. En son yayınlanan PS4 sürümü üzerinden ortalama 5 yıl geçmesine karşılık sürekli yenilik ve eklemeler ile güncellenen oyun için 5. yıl kutlamasına özel olarak PS4 ve Black Ops 4’ü de içeriğinde barındıran bir paket oluşturulmasına karar verildi.

 Paketler Hakkında

PlayStation 4 bundan ortalama 5 yıl kadar önce Kuzey Amerika’da ilk kez duyurulmuş ve satışa açılmıştır. Şuana kadar 86 milyondan fazla satan ve tarihte en çok satılan oyun konsolu olma rekorunu elinde bulunduran konsol Sony tarafından üretilen en güzel parçalardan bir tanesi olarak adlandırılıyor. Bu rekordan sonra 5. yılına yaklaşırken yeni bir paket hazırlığı içerisinde olduğu zaten gelen haberler arasında olan Sony kanadından bunu doğrulayan atılımlar gelmeye başladı.

Call of Duty: Black Ops 4 adı verilen yeni paket hakkında bazı özellikler de takipçiler ile paylaşıldı. PS4 Slim’in 1 TB hafızası olan modeli olarak tanımlanan yeni paketin simsiyah olması da siyah severler tarafından fazlasıyla onay almış şeklinde yorumlandı. PS Slim’in paket satış fiyatı 300 dolar olarak hala devam ederken arzu edenler yeni paketi sadece 60 dolar karşılığında temin edebiliyorlar. Ortalama olarak 469 TL civarında bir rakam ile yeni pakete sahip olmak mümkün hale getiriliyor.

Resmi olarak yapılan blog açıklamalarında ve duyurularda PlaySation 4 ve yeni paket için oldukça geniş yer verildi. Şuana kadar 777 milyondan fazla oyunun PS4 ile birlikte satıldığına vurgu yapılırken rekoru elinde bulundurmamasına rağmen diğerleri içinde rakamsal açıklamalar yapıldı. En çok satanlarda ikinci sırayı Call of Duty: Black Ops III, üçüncü sırayı aynı serinin WWII isimli sürümü aldı. Dördüncü sırada ise FIFA 17, beşinci sırada ise FIFA 18 kendine yer bulabildi. İlk beşte yer alan son oyun ise Grand Theft Auto V olarak kullanıcılara açıklandı.