Spotify Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Paylaş!

Son dönemlerde müzik dinleyebilmek için farklı farklı uygulamalar çıkmıştır. Bu uygulamalardan birisi de spotify’dır. Spotify son zamanlarda oldukça ünlü olan müzik dinleme uygulamasıdır. Kullanıcıların bu uygulama için sorduğu bir soru spotify nasıl ücretsiz kullanılır? şeklindedir. Bu uygulama üzerinden çevrim içi ve çevrim dışı olarak müzik dinlenebilir. Bu uygulama müzik indirme imkanı da sunmaktadır. İndirilen müzikler ise sadece uygulama üzerinden dinlenebilir. Ücretsiz olarak indirilebilen uygulama çok sayıda özelliği de bulundurmaktadır.

Spotify’da Müzik Dinlemek

Spotify şuan için cep telefonları üzerinden hizmet veren bir müzik dinleme ve indirme uygulamasıdır. Dünya çapında oldukça ünlü olan spotify ünlü sanatçılar tarafından da tercih edilmektedir. Spotify, herkesin müzik zevkine göre listeler oluşturmaktadır. Yada kişi o anki moduna göre müzik seçiminde bulunabilir. Bunun için de uygulama üzerinde moda göre müzik seçimi mevcuttur. Spotify bu özelliği ile herkese hitap etmektedir. ayrıca uygulama üzerinden farklı müzik listeleri de oluşturulabilir diğer kullanıcıların bu listelerden faydalanması sağlanabilir.

Spotify Ücretsiz Nasıl Kullanılır ?

Spotify aslında indirmesi ücretsiz bir uygulamadır. Spotify’da uygulama içi satın alma söz konusudur. Ücretsiz kullanım da özelliklik kısıtlama yoluna gidilmiştir. Ücretsiz sürümde müzik dinlenebilmektedir. Ancak müzik indirme, reklam kaldırma, istenilen şarkının çalınması, sınırsız müzik atlama özelliği bulunmamaktadır. Bunlar ücretli sürümde kullanıcıya tanımlanmaktadır. Ancak spotify’ı ücretsiz kullanma yolları da mevcuttur. Spotify kullanıcılarına ilk ay ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır. Eğer ilk aydan sonra başka hesaplardan giriş yapılırsa kullanım ücretsiz şekilde devam eder. Bu yüzden ilk üyelik girişi yapılırken mail adresinden giriş yapmak yerine bir sosyal medya hesabı vasıtasıyla giriş yapmakta fayda vardır. Sportify bazı apk uygulamalarını indirerek de ücretsiz hale getirilebilir. Ancak bu apk’lardan bazıları uygulamayı son sürüm olarak indirmeyebilir.