Steam Cüzdanına Para Nasıl Yatırılır?

Paylaş!

Steam, dünya üzerinde hizmet sunan ve en düşük fiyatlı olarak adlandırılan bir oyun platformudur. Steam ile yeni tanışan oyun severlerde Steam cüzdanına para nasıl yatırılır? sorusunun yanıtını merak ederler. Steam para yatırmanın birçok yolu mevcuttur. Fakat bilinen popüler olarak bilinen ödeme yöntemleri sınırlıdır.

Bu yüzden yeni kullanıcılar bu konu ile ilgili bazı problemler yaşarlar. Örneğin kredi kartı olmayabilir, kredi kartı internet alışverişlerine kapalı olabilir ya da yalnızca yurtdışı alışverişlerde mevcut kartınız kullanılmıyor olabilir. Bunlar ve benzeri durumlar için ise Steam birçok alternatif sunar.

Steam Para Yatırma
Steam Para Yatırma

Bunlar;

  • Kredi Kartı ile ödeme yapmak
  • Banka Kartı ile ödeme yapmak
  • Boacompra ile ödeme yapmak
  • Steam’dan PTT ile ödeme yapmak
  • Steam’dan mobil ödeme kullanmak

Steam Kredi Kartı, Banka Kartı İle Ödeme Yapmak

Yurtdışı alışverişlerine açık olan bir kredi kartı, bankamatik kartı ya da bir bankanın online işlemleri ile oluşturabileceğiniz bir sanal kart mevcutsa; Steam alışverişlerinizde veya Steam para yükleme işlemlerinde bu kartları güvenle kullanabilirsiniz. Bunun için ödeme yöntemlerinde kart bilgilerinizi girmeniz yeterli olur.

Boacompra İle Ödeme Yapmak

Bu kartların yanı sıra yapılacak ödeme işlemlerini güvenilir bir ödeme sistemi olan Boacompra ile de yapabilirsiniz. Ödeme esnasında kredi kartı seçenekleri arasında size en uygun olanı ya da kullandığınız bankanın adını gördüğünüz Boacompra alternatifini seçmeniz yeterli olur. Kullanacağınız yöntemi belirledikten sonra ise kart bilgilerinizi girerek alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Steam PTT İle Ödeme Yapmak

Kredi kartı veya banka kartınızı Steam alışverişlerinde kullanamıyorsanız, Boacompra sayesinde PTT seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Ödeme işlemini Steam’dan Boacompra’ya geçiş yaparak tamamlayarak işlemin sonunda önünüze gelecek bilgileri de kullanarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Burada PTT online şubelerinde açtığınız hesap ya da PTT şubeleri ile Steam ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde bu işlemi tamamlamak yaklaşık 72 saat ve üzeri sürüyor. Eğer ödemeden vazgeçerseniz bu işlemi işlem geçmişi üzerinden iptal edebilirsiniz. Ayrıca ödeme işlemi çok fazla zaman alırsa Boacompra işlemi otomatik olarak iptal edilebilir.

Eğer PTT ile ödeme işlemini gerçekleştirirken açıklama alanına şahsi referans kodunuzu yazmayı unutursanız, oyuna tekrar ulaşmak için Boacompra temsilcileri ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu işlem oldukça uzun ve zahmetli olur. Bu sebeple bu adıma mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

Steam Cüzdan
Steam Cüzdan

Steam Mobil Ödeme Yapmak

Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom operatörleri kullanıcıları mobil ödeme ile Steam’da ödeme yapabilir, oyun ya da bakiye satın alabilirler. Bu işlem için gsm hattınızın mobil ödemelere açık olması gerekir. Mobil ödeme işlemi için öncelikle Boacompra’ya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada telefon numaranızı girmeniz ve size gelecek olan sms kodu ile işlemi onaylamanız gerekir. Onay işlemi gerçekleştikten sonra ise dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz.