Tesla’daki Yeni İsim

Paylaş!

Tesla’daki yeni isim. ABD Menkul Kıymetler Komisyonu ile sözleşme yapması üzerine istifa etmek durumunda kalan Tesla ile alakalı ilerleyen süreç yine gündemde önemini korumaya devam ediyor. Kısa bir süre önce başlayan bu dönemde SEC, Tesla ve Musk isimli üç önemli kurum arasında bir üçgen oluşmasına neden olan istifa sonrasında beklenen açıklama geldi yeni tepe adamının ismi kamuoyu ile paylaşıldı.

Yeni İsim Hakkında

Bir soruşturma kapsamında adı geçen Musk oluşturulan üçgende bazı sorunların oluşmasına neden olmakla alakalı bir takım suçlamalar ile karşı karşıya kalmıştı. Bundan dolayı soruşturmanın sonuçlanması merakla bekleniyordu. Soruşturma neticesinde suçlu bulunan taraf olan Musk hakkında kamuoyunda istifa gerekliliğine kadar uzanan bir takım yorumlar yükselmeye başlamıştı. İstifası beklenen Musk Ceo’sunun görevine devam etmesi ise SEC tarafından ciddi şekilde eleştiriliyor.

Soruşturma sonucunda yönetim kurulundaki başkanlığını kaybeden Musk cephesi Denholm’a kaptırdığı için istifasını sunmak durumunda kaldı. Görevin başına geçecek isim için kulislerde kazanlar kaynamaya başladığı sırada ise kamuoyuna yapılan açıklamada isim kesin olarak ilan edildi. Yerine getirilen isim ise Robyn olurken Musk konuyla alakalı bir toplantı düzenledi. Şirket yeni tepe yöneticileri hakkında hem teknoloji hem de otomotiv sektörlerinde büyük tecrübeler edinmiş hem de son 4 yıldır yönetim kurulunda bulunmuş olan Robyn için oldukça olumlu ifadelerle açıklamalar yapıldı.

Robyn Tesla’nın halka açık bir şirket olmasından dolayı hemen başkanlık koltuğuna oturması söz konusu olmayacağından dolayı aktif olarak yaptığı işi sürdürmeye devam edecek gibi gözüküyor. Çünkü halka açık olmanın bir kuralı gereği ihbar süresi olan 6 aylık dönemin sonunda başkanlık devrinin yapılması gerekiyor. Ardından ise Tesla’nın yeni yönetim kurulu başkanı olarak ilan edilmesi bekleniyor.

Denholm ise şirketinden kendisine yönelik yapılan olumlu yorumlara bir karşılık olarak görev heyecanını paylaştı. Hem kendisine hem de şirket misyonuna inandığını belirten yeni başkan adayı görevin başına geçerek sürdürülebilir karlılık elde etmek için günleri saymaya başladığını söyledi. Piyasalarda olumlu karşılanan isim değişikliğinin şirkete olumlu anlamda bir maddi katkı yapması bekleniyor.