Whatsapp Önizleme Özelliği

Paylaş!

Whatsapp sandığınız kadar. Whatsapp sürekli kullanılması ve işinizi kolaylaştıran bir uygulama olarak bütün telefonlarda yerini almış durumda. Toplu gönderimler için yapılan uygulamada artık çoklu gönderim sağlandığında gönderimde kişilerin mesajları ön izlemesi söz konusu olacak. Uygulama hayatınızı biraz daha kolaylaştıran ve riskleri ortadan kaldıran işlevsel bir uygulama haline gelecektir.

Önizleme Sayesinde Anlık Kazalardan Kurtulabilirsiniz

Whatsapp üzerinden göndereceğiniz video, gif, mesajı ya da fotoğrafları birkaç kişi ya da daha fazla kişiye göndermeden önce kontrol etmenizi sağlıyor. Böylelikle yanlış bir resim, yazı ve video paylaşımının da önüne geçmiş olacaksınız. Göndermek istemediğiniz kişilere de yanlışlıkla gitmeyecektir. Düzenleme şansı elde edeceğiniz gibi göndermeme ihtimaliniz de olacak. Uygulama “önizlemesi nasıl olacak” diye sorularınız var ise, fotoğraf, video, gif ya da metin göndermek istediğiniz zaman karşınıza gönderilmiş halindeki gibi bir sayfa açılacak. Bu sayede gönderinizin nasıl karşı tarafa ulaştığını da görebileceksiniz. Gerekli düzenlemeleri yapmanız için siz e fırsat veren bu uygulama aslında kullanıcısını oldukça avantajlı duruma getirecektir.

Uygulamadan Nasıl Yararlanılır?

Whatsapp’ın bu hoş uygulamasından yararlanabilmek için sürümünüzü yükseltmeniz gerekecek. Uygulama 2.18.325 sürümünde var olacak. Eski Whatsapp uygulamanızı silip yenisini kurabileceğiniz gibi hali hazırdaki uygulamayı da güncelleyebilirsiniz. Yeni sürüm henüz yayınlanmış değil. Telefonunuzda var olan uygulama en güncel olan olsa bile yeni sürüm geldiğinde eskisini kaldırıp yeni kurulmadan kullanmanız mümkün değildir.

Sürümün tam anlamı ile tamamlanıp, eksiklerin giderilmesinden sonra paylaşılması bekleniyor. Kullanıcılarında merak uyandıran uygulamanın yeni sürümünün bir an önce çıkması bekleniyor. Bu uygulama sadece çoklu kullanımda geçerli olacaktır. Bireysel olarak mesajlaştığınız birinde önizleme uygulaması söz konusu değildir. Bu yüzden yine de gönderilerinizde dikkatli davranmanızda yarar olacaktır.

Güncel uygulamasında da yer alan şahane bir uygulama ile de yine kullanıcıların işi kolaylaşmış durumda. Yolladığını gönderiyi karşı taraf henüz okumamış ise siz gönderiyi iki tarafın telefonun da silme şansına sahipsiniz. Bunu için gönderinin üzerinde uzun süreli basılı tutup “herkesten sil” sekmesine tıklarsanız hem sizin hem de mesaj sahibinin ekranında mesajı silmiş olursunuz.