One Plus’ın 5G Snapdragon 855 Telefon Atağı

Paylaş!

One Plus’ın 5G Snapdragon 855 Telefon Atağı . Avrupa’da ilk kez üretimi yapılacak olan 5G Snapdragon telefonu OnePlus üreteceğini açıkladı. Teknoloji dünyasında merakla beklenen Snapdragon 855 açıklaması şirketin yetkilileri tarafından yapıldı. Açıklamada yeni üretilecek ürünle ilgili pek çok yeni özellik tanıtıldı. Ürün kamuoyuna tanıtıldı.

One Plus’ın CEO’su Pete Lau yaptığı açıklamada şirketin bir sonraki amiral gemilerinde Snapdragon 855 kullanılacağını söyledi. Şirkete ait olan 5G mobil telefon dünyada ilk kez Birleşik Krallık’ta satışa sunulacağı belirtildi. 2018 yılında Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi yapıldı. Zirvede pek çok teknolojik açıklama yapıldı. Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi 2018’de açıklama yapan OnePlus’ın tanınan Ceo’su Pete Lau çeşitli açıklamalarda bulundu.

2017 yılından bu yana Qualcomm ile ortaklaşa 5G için çalışmalar yapan OnePlus 5G kullanılarak gönderilen ilk tweeti atmıştı. Bu tweet teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. Lau açıklamasında OnePlus’ın sadece amiral gemisi telefon ürettiğini ve Snapdragon 855 adı verilen telefonun en iyi seçim olacağını sözlerine ekledi. Cihazın sahip olduğu yüksek performansın ve ayrıca 5G özelliklerin kendilerini oldukça etkilediğini söyledi. Dünyada bir ilkin gerçekleştirildiği belirtildi. Yeni üretilecek olan telefonların pek çok yeni özelliğe sahip olacağı vurgulandı.

Snapdragon 855’in Özellikleri Açıklandı

Qualcomm için çalışan kıdemli başkan yardımcısı Alex Katouzian OnePlus ile birlikte yeni teknolojiler üretmekten duydukları memnuniyeti belirtti. Konu ile ilgili geniş açıklamalar yaptı. Snapdragon 855’in üretiminde yüksek gigabitlik 5G bağlantısı, yapay zeka kullanımı, akıcı genişletilmiş gerçeklik konularını ele alarak üretim yaptıklarını açıkladı. Teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirtti. Üretilen bu son teknoloji ile herkesin tanışması gerektiği anlatıldı.