Twitter İçin iOS’ta Simsiyah Tema Özelliği Geldi

Paylaş!

Twitter İçin iOS’ta Simsiyah Tema Özelliği Geldi.Sosyal medya devi Twitter’ın iOS uygulaması için harika bir özellik devreye girdi. Bilindiği gibi OLED ekranlar karanlık yerlerde LED’lerini kapatarak enerjiden tasarruf sağlıyor. Twitter’dan yapılan duyuruya göre Twitter’a ait iOS uygulaması, Simsiyah Tema adı verilen yeni bir özelliğe sahip oldu.

Karanlık Mod Hakkında İlk İpucu Ocak Ayında Verilmişti

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey tarafından Ocak ayında yapılan açıklamada yeni bir karanlık mod üzerinde çalışıldığı açıklanmıştı. Şimdi ise Twitter’dan yapılan paylaşım sayesinde bu özellik kullanıcılara duyuruldu. Twitter uygulaması içerisinde yer alan Ayarlar bölümünden aktif yapılabilen karanlık mod özelliği; Apple firmasının sadece iPhone Xs Max, iPhone X ve iPhone Xs model akıllı telefonlarında kullanılabilecek.

Android İçin de Aynı Özellik Gelecek mi?

Twitter, Otomatik Karanlık Mod özelliğini ise son yayınlanan bir güncellemeyi iOS uygulamasına ekledi. Bu yeni özellik sayesinde, uygulama otomatik olarak gece ve gündüz saatlerine duyarlı olarak beyaz temadan karanlık temaya geçiş yapabilecek. Twitter tarafından Apple kullanıcılarına sunulan yeni Simsiyah Tema özelliğinin, OLED ekrana sahip Android Sistem bulunan akıllı telefonlar için ne zaman devreye gireceği ise hala merak konusu.