Uber Uçmaya Karar Verdi: Uber Elevate

Paylaş!

Uber Uçmaya Karar Verdi: Uber Elevate

Dünyanın bir çok yerinde taksi ve lüks araç çağırma uygulaması Uber gözünü yükseklere dikti. Dikey iniş kalkış yapabilen ve tamamen elektrikle çalışan uçak taksi projesini sitesine 98 sayfalık PDF formatı ile yükledi.

Talebe göre havacılık hizmeti projesi geliştirilmeye devam ediyor. Projede servis şuan kullanılan Uber’ler ile aynı fiyata hatta daha ucuza bu hizmeti sunmayı planlıyor.  Dikey iniş kalkış yapabilecek (VTOLVertical Take-off and Landing ) araçlar tasarlamayı planlayan Uber Elevate hali hazırda bulunan gökdelen terasları ve heliportları kullanmayı düşünüyor.

Uber konuyla alakalı olarak Medium sayfasında yapıtığı açıklamayla anlaşılıyorki şirketin uçan arabalar yapmayacağını endüstrinin VTOL araçları geliştirmesine katkıda bulunacağını ve bu noktaya gelmemizi hızlandıracak çalışmalar yapacağını belirtiyor.

Tek uçan araç projesi Uber’ e ait değil. Alphabet‘in CEO’ su Larry Page‘in de Zee.Aero isimli şirketi kurulduğu 2010’dan bu yana destekliyor. Kitty Hawk isimli diğer şirketse geçtiğimiz yıldan beri Google kurucusundan maddi destek alıyor. Anlaşılan önümüzdeki yıllarda ayağımız yerden gerçek anlamda kesilecek.