Uçaklardaki Kablosuz İnternete Çözüm Yakında

Paylaş!

Uçaklardaki Kablosuz İnternete Çözüm Yakında. Özellikle hava ulaşım araçlarında kablosuz internet bir takım sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu sorunların başında ise internetin bazı zamanlarda kesintiye uğraması ya da internet hızının oldukça düşük olması geliyor. Sinyal almakta zorlanan araçlar yakın zamanda yeni bir teknoloji ise karşılaşacak. Ulaşım araçlarında kablosuz internet hizmeti veren Gogo firması yakın zamanda bu sorunların çözüleceğini açıkladı.

10.000 fit üzerine çıkan uçuşlarda kesilen internet erişimine karşı bu sorunun en geç 2021 yılına kadar çözüleceği ifade edildi. Hava yolu ulaşımında internet hizmeti alan yolcuların canını sıkan bu durum yeni teknolojilerle beraber giderileceğe benziyor. Gogo yaptığı açıklamaya göre hava yolu ulaşımı araçlarında internet bağlantısının kesilmeden sağlanması için 5 G teknolojisinden faydalanacak.

Alt yapıya yatırım yapacak olan Gogo firması bunun için yaklaşık olarak 250 tane baz istasyonu açacak. Seyahat ederken internetten de kopmak istemeyen yolcular kablosuz internete bağlanarak 5 G hızında bağlantı alacaklar. Yapılan açıklamaya göre Amerikan Hava Yolları ve Birleşik Krallık Hava Yolları bu teknolojiden faydalanacak olan ilk firmalar arasında yer alıyor.