Ucuza 2. El Telefon Nasıl Alınır?

Paylaş!

Türkiye’de pek çok kişi ilk olarak fiyat olmak üzere türlü nedenlerden ötürü ikinci el akıllı telefon satın almaya yöneliyor fakat ucuza 2. el telefon nasıl alınır? Bu suale yanıt olarak bilhassa yurt dışından getirilmiş olan telefonlar ülkemizde ki fiyatlarının bir hayli altında bir tutara satışı yapılabiliyor. Hal böyle olduğunda ikinci ele yönelmekte olan kişiler, kimi zaman kötü neticelerle karşı karşıya gelebiliyor. Bunları sizler için inceledik.

Cihazı Görün

Son zamanlarda İnternet ortamından alışveriş oldukça bilinen duruma geldi. Şayet cihazınızı güven veren, paketli, sıfır cihaz satışında bulunan mağazalardan alınmıyorsa ürünü görmeden nakdi yollamayın. Şayet il dışında yer alan bir telefon seçtiyseniz, kendi ilinizde seçenekleri inceleyin. Bulamazsanız eğer alternatif olarak kapıda ödeme metodu ile gönderimde bulunan kargo firmalarını değerlendirin ve unutulmaması gerekir kargo görevlisi sizler cihazı açıp, kısa bir kontrolde bulunana dek beklemek zorundadır, sakın kontrol etmeden tutarı ödemeyin.

Güvenilir Satıcı Bulun

İkinci el ticarete imkan sunan web platformlarında genel olarak satışta bulunan kişinin bir puanı ardından diğer satışlarından almış olduğu yorumları yer alır. Bu yorumlar ciddiye alınmalı bilhassa bireylerden değil, ikinci el satışta bulunan mağazalardan telefon satın alacaksanız imkan el verdiği ölçüde yorumlar okunmalıdır. Şayet satıcının bir hayli negatif yorumu mevcutsa diğer bir seçenek aramaya başlanabilir. Satıcı seyrekte olsa negatif yorum almış olmasına rağmen negatif yorumda bulunan bireylere hakarete varan cevaplar vermiş olduysa büyük olasılıkla sattığı telefon kusurludur ve yorumda bulunan bireyin haksız olduğunu anlatmaya çabalıyordur.

İnterneti Tarayın

Ürünü elden satın almaya karar verdiniz yalnız nerede daha hesaplı olduğu bilinmiyor. Durum böyle olunca o vakit İnterneti taramanın zamanı gelmiş demektir. Mağazalarda satışı yapılan ürünlerin daha da güvenilir olduğu gibi, telefon sahiplerinin vermiş oldukları kendi reklamları daha hesaplı fiyatta olabilmektedir.