Ulaştırma Bakanı Açıkladı: 5G Geliyor

Paylaş!

Ulaştırma Bakanı Açıkladı: 5G Geliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın yaptığı açıklamada 2020 yılı başlarında 5G’nin geleceği yer aldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı 2020 yılında teknolojik gelişmelerin yaşanacağı konusunda bilgiler verdi.

Teknoloji Yılı

Teknolojik gelişmelerin ekonomiye olan etkisi ve 5G teknolojisi hakkında önemli açıklamalar yapan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Türkiye’nin 2020 yılından itibaren son gelişme 5G teknolojisi ile tanışacağını kamuoyuna duyurdu. Trabzon Valiliği tarafından organize edilen kahvaltı programında ünlü bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, teknoloji dünyasının en dikkat çekici özelliği haline gelen 5G teknolojisi hakkında çok önemli açıklamalar yaptı. Dünya üzerinde teknolojinin hızla geliştiğini ve bir teknolojik dönüşüm içinde olduğunu vurgulayan Bakan Turhan, 5G ile ilgili tarih vererek bilgiler paylaştı.

“Her alanda kendimizi göstermemiz şarttır.” diyerek sözlerine başlayan Bakan Turhan, “ Sadece 1 ton fındık sattığınızda, 1 mobil telefon alabiliyorsunuz.” diyen, Bakan Turhan, 2020 yılında Türkiye’nin 5G teknolojisi ile buluşacağını yaptığı açıklamalarla dile getirdi.