Verily Şirketinden Sporseverler için Fonksiyonel Ayakkabı

Paylaş!

Verily Şirketinden Sporseverler için Fonksiyonel Ayakkabı. Google firmasının kardeş firmalarından bir tanesi olarak isimlendirilen Verily şirketi son zamanlarda geliştirdiği oldukça eklektik bir yapıya ve teknolojiye sahip olan özel üretim fonksiyonel ayakkabıları ile adından söz ettiriyor. Fitness sporuyla ilgilenen kişilerin işini kolaylaştıracak ve sporu daha da sevdirecek gibi görünen Verily şirketinin fitness takibi yapılabilmesi için özel olarak ürettiği bu ayakkabılar sporu daha eğlenceli hala getiriyor.

Bunun yanı sıra teknolojik yatırım ve üretimleri dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilen bir şirket olan Verily, ürettiği telefon ve yüksek teknolojik özellikte üretimini gerçekleştirdiği akıllı bileklikler ile tanınan bir şirket olma özelliği gösteriyor. Öte yandan bu Verily, Google şirketinin kardeş olan nitelendirdiği firmalar arasında yer alıyor. Verily sporsever insanlar için yaratmış olduğu ürünlerle ile spor ve fitness kontrolünü üst seviyeye çıkarıyor. Fitness Takibi yapılabilecek olan ayakkabıların üretimine henüz daha geçilmezken Verily firması özel olarak üretilecek olan fitness takibi yapılabilecek akıllı ayakkabılarının üretim aşamasına gelebilmesi için yoğun çalışmalar yürütüyor.

Fitness Takibi Yapabilen Ayakkabının Prototipi Üzerinde Çalışılıyor

Verily firması bilindiği üzere Google ile işbirliği içerisinde çalışan, Google firmasının iştiraklerinden birisidir. Belirtildiği üzere fitness sporunu icra eden kişilerin, fitness değerlerinin takip edilmesini sağlayarak bu sporun düzeyini daha üst bir seviyeye taşımayı amaçlayan Verily firması, bunu gerçekleştirmek üzere oldukça fonksiyonel ve spor yapmaya yardımcı bir akıllı ayakkabının prototipi üzerinde çalışıyor.

Prototip oluşturulduktan sonra üretime geçme aşamasına gelecek olan bu akıllı ayakkabıların özellikleri oldukça muazzam. Akıllı ayakkabılar üzerinde fitness değerlerinin takibinin yapılabilmesinin yanı sıra düşmeyi algılayabilecek özelliğe de sahip olması bekleniyor. Bu özellik spor sevenler tarafından en fazla dikkat çeken özelliktir. Öte yandan düşmeyi algılayabilecek sensörlere sahip olması beklenen akıllı ayakkabıların özellikle yaşlı bireylerin yaşamlarını daha güvenli bir hale getireceği savunuluyor.

Verily şirketi üzerinde çalıştığı ayakkabının üretimini gerçekleştirmek üzere projeye ortak olacak firma arayışı içinde. Verily firmasının ortaklık kurmak üzere yapmış olduğu toplantılarda prototipi üzerinde çalışılan ayakkabı hakkında bilgi vermekten kaçındığı belirtiliyor.