Spotify’dan Yeni Bir Hedef

Paylaş!

Spotify’dan Yeni Bir Hedef. Spotify müzik kanalı, Gimlet’i satın alarak Podcast içeriğinde değişiklik yaparak daha da büyütmeyi hedefliyor. Aylık abonelik sistemiyle yürütülen ve aylık dönemler olarak çalışan ünlü müzik servisi Spotify, Gimlet’i satın almayı düşünüyor. Bu büyümeyle birlikte daha farklı bir kitleye ulaşması düşünülüyor.

Spotify Gimlet’i Alıyor

Yaklaşık olarak 4 yıl önce Podcast içeriklerini sosyal platformuna farklı şekillerde eklemeyi başlayan Spotify müzik kanalı geliştirdiği sistemle ve bu hareketiyle müzikseverlere, müzikten daha başka şeyler sunarak daha geniş kitlelere hitap etmeyi hedef olarak görüyordu. Gelişen en son ve en güncel bilgilere göre ise Spotify sistemi podcast ağına sahip olan ABD merkezli şirket Gimlet’i satın alma planları yaparak gündemde yer alıyor.

Ocak ayı ortalarında podcast üretici görevlilerinin, sık kullanılan platforma kendi podcastlerini ilave etmeleri için birçok program içerisinde yer alan beta programını da başlatan Spotify’ın; komedi, mizah, gerçek hayat, finans gibi çeşitli ve farklı konularda oldukça ünlü olan podcast serilerine ev sahipliği yapan başarılı prodüksüyon Gimlet Media’yı 200 milyon dolara satın alabileceği söylentileri gelen haberler arasında yer alıyordu. Ancak ünlü müzik sistemi Spotify’dan henüz net bir açıklama yapılmadı.

Podcast sektörünün de dünyaca ünlü bir devi hâline gelmesinde, Gimlet’in müzik servisi Spotify’a fazlasıyla katkıda bulunacağı söylentisi devam ediyor. Bir yıl kadar öncesinde de gündemde olan bu haber, Gimlet, Spotfiy’ın Spotlight’ının (podcast’leri ve diğer ses kayıtlarını, farklı fotoğraflarla ve ilginç videolarla destekleyip görsel bir şölen görünümü kazandıran multimedya sistemi) içerik sağlayıcılarından birisi olma yönünde anonim bir ortaklık kurmuştu.

Ünlü müzik platformu Spotify ile her zamana uygun müziği bulmak Gimlet’i satın alma konusu tamamlanınca daha farklı ortamlar yaratmakla mümkün oluyor. İnternetten, cep telefonundan, yada bilgisayardan online olarak ulaşılan Spotify, podcast destekli çalışmasıyla daha çok kullanıcıya hitap etmeyi planlıyor.

Spotify’da milyonlarca parçaya ulaşılıyor. İş ortamlarında, partide veya dinlenirken kaliteli müzik sunan Spotify Gimleti satın almayı düşünmesiyle şimdiden merak konusu uyandırıyor. Podcast içeriklerini sisteme eklemeyi başaran Spotify ile ilgili bu haberin kaynağı www.webteknoloji.com resmi web sitesi olarak gösteriliyor.