Wear Osh Güncellenmesi

Paylaş!

Wear Osh güncellenmesi. Taşınabilir ve giyilebilir özelliklere sahip akıllı uygulama teknolojileri kol saati olarak kullanılmakta ve bu uygulamalar Wear OS Google işlemleri ile uyumlu kullanılmaktadır. Google her geçen gün yeni özellikleri bünyesine katarak güncellemeler yapmaktadır. Her yeniliği Wear OS cihazlara uyumlu hale getirmeye çalışan google bu cihazlara H simgesini katarak yeni bir güncelleme gerçekleştirdi. İlk piyasaya çıkan Wear Os giyilebilir teknolojilerdeki uygulamalar Android weardan bu zamana pek çok yenilik cihazlara uyumlu hale getirilerek kullanımı kolaylaştırdı.

Yapılan Son Güncellemeler

Google yetkili ceosu son yapılan güncellemeler, giyilebilir teknoloji harikası olan Wear OS güncellenme yeniliklerini basına yaptığı söyleşi ile tanıttı. OS özelliğinin yanına H sistem versiyonu eklenerek bu cihazı kullanan tüm tüketicilerde faal olacaktır.

Akıllı uygulamalardaki son yenilikler, batarya tasarrufu ve iki aşamadan oluşan kapanma özelliği, giyilebilirlik dışında da verimlilik cihazdaki son yenilikler arasında oldu.

Wear OS uygulamalarında giyilen cihaz anında her program kullanılabilmekte ve cihaz kullanılmadığında tüm veriler kaybolmakta idi. Wear OS’a eklenen H akıllı uygulamalar sayesinde kapatılan programlara kalınan noktadan devam eden özelliği cihazda kullanım kolaylığı sağlarken, yüzde 50’ye varan batarya tasarrufu ile cihazı daha uzun süreli kullanma olanağına sahip olunacak. PC özelliklerinde olan kapatma tuşuna basıldığı anda tercih doğrultusunda kapatma yada yeniden başlama olanağı yine yeni güncellemeler arasında yer aldı. Uyku moduna geçme özelliği eklenen cihaz 30 dakikalık süre zarfında kullanılmadığı durumlarda faal olmakta ve bataryanın ömrünü uzatmaktadır. Bataryadaki özellik %10’un altına düştüğü sinyali verildiğinde cihaz akıllılık özelliğinden çıkarak normal saat özelliğine devam etmektedir. Yapılan bu güncellemelerde en dikkat çekici özellik batarya güç verimliliği alanıdır.

Google ceosu tarafından yapılan açıklamalar zaman zaman bu tür güncellemelerin yapılacağını ve cihazı kullanmanın daha zevkli ve daha uzun ömürlü olması için gayret ettiklerini belirtirken bu cihazların yani Wear OS’un yeni sürümle uyumlu olmadığını H işletim sisteminin eklenmesi sonucu için saat üreticilerinin bu konuya eğilim göstereceklerini belirtti. Bu özellik cihazı kullananlar için sevindirici bir haber olacaktır.