Facebook Messenger de Deprem

Paylaş!

Facebook Messenger de deprem. Facebook Messenger uygulaması Türkiye ve dünya ülkelerinde inanılması güç bir kitleye hitap eden bir sistemdir. Büyük, küçük, genç yaşlı birçok insan bu uygulamayı severek kullanmaktadır. Sosyal platform ağı olan bu uygulama geçmişteki hatıraları yeniden yaşatmaya yardımcı olan bir ortamdır.

Sabah saatlerinde gündeme düşen Facebook Messenger kafayı yedi haberi birçok kullanıcı tarafından merak ve heyecan uyandırarak soru işaretlerine yol açmıştır. Gelen haberlere göre Facebook Messenger uygulamasındaki bir senelik mesajların yeni bir mesaj gibi hortladığı bildirilmiştir.

Eski Mesajlar Yeni Mesaj Oldu

Bir kaç tane Twıtter kullanıcısı tarafından ortaya atılan şikayet ve iddia Facebook kurucuları bünyesince onaylanmıştır. Yeni arayüze geçerek kullanıcılarına daha kullanıcı dostu bir deneyim sunan Facebook Messenger uygulaması son günlerde inanılmaz bir sorunla uğraşıyor. Bir kaç kullanıcı tarafından şikayet edilen ve rapor hazırlanan Messenger yıllardır yeni mesaj atılmamış konuşmaları beklenmedik bir anda yeni mesaj gelmiş gibi gözler önüne seriyor. Bir bayan kullanıcı” Facebook’a ne oluyor anlam veremiyorum.

Bir sene önceki mesajlar adeta hortlamış durumda” , diğer bir kullanıcı ise ” Bir kaç yıl önceki konuşmaların yeni bir konuşma gibi karşımıza çıkması ilginç bir durum” diye açıklamalarda bulunuyor. Kullanıcı sayısı bir hayli fazla olan Facebook Messenger uygulaması ile ilgili olan bu haber kullanıcı sayısında azalmaya neden olabilir haberleri de merak uyandırıyor. Messenger üzerinden dünyanın dört bir tarafından insanla görüşme sağlanır ancak uygulamada sorun yaşanması kullanıcıları bu mesaj şeklinden soğutmaktadır. Facebook Messenger uygulamasını bir an önce düzeltmezse birçok Messenger kullanıcısı, Messenger yerine başka uygulamalara yönelecektir.

Messenger’da Şok

Yukarıda belirtilen sorunların daha öncede gündeme geldiği haberi Messenger kullanıcıları arasında şok etkisi yarattı. 2015 yılında da önceki yıllarda o gün yaşanan ilginç gelişmeleri kullanıcılarıyla paylaşmak isteyen Facebook matematik terimlerinden olan algoritma da sorun çıkınca dönemde yaşanan trajik olayları da kullanıcıların karşısına çıkarmıştı. Bu sabah saatlerinde ise Facebook kurucuları tarafından yapılan resmi açıklamada ise tweetlere konu olan bu sorunun çözüldüğü belirtildi.