Windows 10 Parolasız Hale Getirilecek

Paylaş!

Windows 10 Parolasız Hale Getirilecek. Microsoft firması, daha güvenilir ve daha hızlı bir şekilde çalışan Windows 10 deneyimini kullanıcılarına yaşatmak amacı ile önceden kullandığı parola sistemini kaldırmaya hazırlanıyor. Tek aşamalı parola sisteminin yerine, iki aşamalı Windows Hello güvenlik sistemini kullanacak olan Microsoft firması, bu yeni geçiş sistemi için kullanıcılarını ikna etmeyi başarmış durumda.

Windows 10 deneyimi üzerinde aylardır sıkı bir çalışma faaliyeti sürdüren firma geliştiricileri, aynı zamanda gelecek yıl içerisinde sisteme dahil edilecek olan güncelleştirme ile bu hedefe bir adım daha yaklaşmış olacak.

Cihazı Parolasız Yapma

Windows 10 işletim sisteminin yer aldığı cihazlarda yer alacak olan yeni güncelleme, cihazı parolasız olarak kullanabilme imkanını kişilere sağlayacak. Yeni özellikler ile birlikte “Cihazınızı Parolasız Yapın” seçeneği de kullanıcıların inisiyatifine bırakılacak. Microsoft firmasının PIN kodu ile giriş yapıldığı tek aşamalı koruma sisteminin güvenilir olmayan ve çalınmaya müsait olması konusunda karar vermesi üzerine, iki aşamalı koruma sistemine geçmesi hem firmayı hem de kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor.