Custom Rom Uygulamasının Zarar Vermemesi

Paylaş!

Custom rom uygulamasının zarar vermemesi. Akıllı telefonların sıklıkla yazılım güncellemeleri ile uğraşılması söz konusu olduğundan dolayı meraklıları için bir zevk iken olmayanlar için bir işkenceye dönüşmektedir. Ek olarak ayarlamalar ve güncellemeler yapılması sırasında telefona zarar verilmesi de bazı modellerde yaşanabilen sorunlardan başlıcalarıdır. Custom Rom olarak adlandırılan bu yazılım güncellemelerinin telefonlara zarar vermemesi için gereken özellik veya uygulama herkesten tarafından beklenen bir gelişme olduğundan duyurulması ise birlikte piyasada olumlu bir hava oluşmasına imkan tanıdı.

Custom Rom Sorunu

Telefonunuzu aldıktan sonra içinde yüklü olan yazılımın son yazılım olmasını dileyenlere karşılık sürekli yenilenmesini seven kişiler de mevcuttur. Yenilenen yazılımları Custom Rom’ları takip eden birisi için telefonuna en uygun olanı bulmak ve en güncelini yakalamaya çalışmak ise bazen hobi olmaktan ziyade işkenceye dönüşebiliyor. İçinde kaybolmamak için ciddi çabalar verilmesi gereken bu uygulamalar için telefonundan vazgeçmek ve yavaşlama sorunu ile boğuşmak zorunda olan sayısız insan bulunur.

En güncel olanını yakalamaya çalışırken birden rom hataları almaya veya verilerinizin silinmesi gibi hoş olmayan sorunların oluşmasına neden olmanız da olası durumlardan bir tanesi olabiliyor. Bunun için bu sinir bozucu durumların yaşanmaması adına yapılması gereken yeni bir program olan Migrate ile tanışmaktan geçiyor.

Migrate sayesinde iki farklı rom olarak işlemlerine devam etmek zorunda bırakılan akıllı telefonunuz aynı anda kullanılabilir bir hal alıyor. Daha önceleri Titanium Backup adı verilen benzer program sayesinde de bu özellik kullanılırken uygulama rehberlik yönü az olması nedeniyle yeterli bulunmuyordu. Migrate sayesinde güncel olan yazılımınızda yer alan tüm uygulamalarınız yedekleniyor.

Hem uygulama aracılığı ile daha önce aradıklarınızı da kolaylıkla geçmişten bulabiliyor ve rom dosyası haline getirebiliyorsunuz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamanıza gerek kalmadan kendinizi riske atmadan her güncellemeden yararlanmaya başlayabiliyorsunuz. Bir risk ile karşılaştığınızda ise verileriniz yedekli olduğundan dolayı size verilecek zararların en aza indirgendiğini bilmenin rahatlığı ile hareket edebiliyorsunuz. Siz de hem güncel yazılımlar kullanmak hem de telefonunuza zarar vermemek istediğinizde rahatlıkla bu uygulamayı kullanabilirsiniz.