Yeni Tanışanlar İçin Bitcoin

Paylaş!

2017 yılının son aylarından beri sanal paralar çok konuşulmaya başlandı. Bunun sebebi de bitcoin sanal para biriminde olan aşırı değer artışı. Yeni tanışanlar için bitcoin nedir ve nasıl alınır ve daha fazla değer kazanır mı?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin kripto para birimi 2009 yılında piyasaya sürülen ilk dijital para birimidir. Bitcoin kripto para birimi 2015 yılı itibari ile 100 binin üzerinde satıcı ve firma tarafından bir ödeme aracı olarak kabul görmüştür. 2017 yılının son aylarında da aşırı bir değer artışı olması sebebi ile çok konuşulmaya başlanmıştır. Arkasında bir merkezi otorite bulunmadığı için bitcoin dijital para biriminin değer artışı ve değer kaybını arz talep ilişkisi belirlemektedir.

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin satın alınabileceği gibi yüksek işlem gücüne sahip bilgisayarlar ile madencilik yoluyla üretimi de yapılmaktadır. Bitcoin satın almak için birçok aracı platform bulunmaktadır. Buradan satın alınma işlemi de yapılabilir. Ayrıca bitcoin borsasına üye olunarak da satın alma işlemi gerçekleştirilir. Bitcoin satın alır iken aynı zamanda bitcoin kripto para birimi için geçerli sanal cüzdan oluşturmakta gerekmektedir. Tahmini rakamlara göre şuan piyasada 3 milyonun üzerinde sanal cüzdan bulunmaktadır. Bunların bir çoğu da bitcoin kripto para yatırımcısına ait.

Bitcoin Daha Fazla Değer Kazanır mı?

Bitcoin kripto para biriminde daha fazla değer artışı olup olmayacağı zamana bağlı olarak belli olacaktır. Yalnız artık dünyanın birçok yerinde bir çok ödeme için geçerli bir para birimi olarak kabul edilmesinin yanında alışverişte de kullanılmaya başlanmıştır. Uzmanların bir kısmına göre kripto para birimleri ileri ki yıllarda normal para birimi yerine geçeceği için bitcoin sanal para biriminin daha fazla değer artışı olacağı düşünülüyor.