Younow Nedir? Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Son günlerin popüler uygulaması YouNow nedir? Nasıl kullanılır? tarzı sorular oldukça fazlalaşmış durumda, günümüzde teknolojinin gelişmesi ve kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber para kazanma imkanı bulunan sitelerde çok ilgi görüyor. YouNow uygulaması canlı yayın yapabilme, yeni insanlarla tanışma ve sohbet edebilme ayrıca yaptığınız yayınlar üzerinden para kazanabilme imkanları sunan bir platformdur.

Nasıl Bağlanılır?

YouNow uygulamasına Facebook, Instagram, Twitter ve Google+ hesabınız üzerinden bağlanabilme ve üye olma imkanı bulunuyor. YouNow ücretsiz olarak canlı yayın yapma imkanı veren bir uygulamadır. YouNow, mobil cihazlar için Android ve iOS destekli bir uygulama olup aynı zamanda bilgisayar üzerinden de kullanılabilmektedir. Bilgisayarla ya da mobil cihazlarla YouNow uygulamasına giriş yapmak suretiyle hem canlı yayın yapabilir hem de uygulama üzerindeki canlı yayınları izleyebilirsiniz.

Nasıl Para Kazanılır?

YouNow Amerika Birleşik Devletlerinde 2011 yılından beri bulunmasına karşın ülkemizde popülerliği son dönemde artmış bir uygulamadır. Burada para kazanma için, canlı yayın yapılması gerekir. Canlı yayın yapan kişilere takipçilerinin bağış yapması ile sistem üzerinden para kazanılabilir.

Uygulamanın en dikkat çekici yönü ise reklam içermemesidir. YouNow uygulamasında öneriler ve başlıklar adlı kısımlar bulunur, önerilenler kısmına giren canlı yayınlar elbette ki daha fazla izlenme ve daha çok para kazanma şansına sahip olur. Bu uygulamada kullanılan etiketlerde popülerlik kazanabilme açısından önem taşır.

Bu uygulamada para kazanmayı sağlayan ise bars adı verilen sanal para birimidir. Gerçek para ile alınıp satılabilen bu barslar, yayın yapan kullanıcıya hediye ve bağış olarak gönderilebilir. Bars yanında bir başka sistem ise coin. Coinler gerçek para ile alınma imkanı olmayan, YouNow üzerindeki etkinliğe göre toplanabilen sanal birimlerdir. Yayın yapan kullanıcıya para kazandıran bars yanında coin gönderme imkanı ile de onun daha üst sıralara çıkması sağlanabilir.

Takipçi Arttırma İçin

YouNow uygulamasında belirli bir popülerliğe ulaşabilmek ve yayınlar ile para kazanabilmek için sosyal medyayı oldukça etkin kullanabilme ve özgün içerikli yayınlar gerçekleştirebilme gereklidir. Yine sık olarak yayın yapmak ve düzenli şekilde içerik üretmekte önemlidir. Yine etiketlerin etkin kullanılabilmesi ve sosyal medya üzerindeki diğer uygulamalardan reklam yapmada etkili olmaktadır.

Ayrıca bu uygulamada para kazanma için anlık 500’ün üzerinde izleyiciye ulaşmak ve haftada en az iki kez canlı yayın yapmak gereklidir.