En İyi 5 Müzik İndirme Sitesi

Paylaş!

Ücretsiz olarak müzik indirmek, özellikle akıllı telefon sahiplerinin en çok istediği uygulamaların başında geliyor. Kullanıcılar müzik indirme sitelerinden kısa sürede ve çok fazla müzik parçası indirmek istiyorlar. Bu nedenle de hızlı indirim yapabilen ve geniş şarkı kapasitesine sahip siteler tercih ediliyor. Ayrıca, indirilen müzik parçaların mp3 formatında olması ve hemen dinlenilebilmesi de istenen özellikler arasında sayılıyor. Aksi halde, parçalar indirildikten sonra mp3 formatına dönüştürülmesi gerekiyor. Müzik indirme siteleri arasından yapılan araştırmada, istenilen tüm özelliklere sahip en iyi 5 müzik indirme sitesi tespit edilmiş.

MP3Juices

MP3Skull yasaklandıktan sonra alternatif olarak çıkan site, kullanıcılar tarafından çok beğenildi ve tercih listelerinde de üst sıralara yerleşti. Sitenin arayüzünde reklam olmaması da kullanıcılar tarafından tercih sebebi oluyor. Sitenin zengin bir müzik veri tabanı bulunuyor. Arama motoruna istenilen müzik parçası yazılarak, çok kısa sürede parçaya ulaşılıp, yüksek hızla indirilebiliyor. Sitenin uygulamaları sayesinde, indirilen parçalar kolaylıkla Facebook’da da paylaşılabiliyor.

BeeMP3

Site, mp3 parçaların yanı sıra mp4 müzik videolarının da indirilmesine imkan tanıyor. Milyonlarca müzik parçasını bulunduran site, aynı şarkıların değişik enstrümanlarla çalınan versiyonlarını da içeriyor. sitenin arama motorundan, sanatçı adı veya müzik parçasının adı ile arama yapılabiliyor.

SoundCloud

Berlin merkezli olan bu siteden, ücretsiz olarak ses dosyaları ve müzik parçaları indirilebiliyor. Siteye sürekli olarak yeni ve popüler albüm ve müzik parçaları yükleniyor. Siteye üye olunarak, en yeni parçalardan ilk olarak haberdar da olunabiliyor. Sitenin müzik indirme hızı ise oldukça yüksek.

Youtube

Sitenin 30 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Siteden müzik indirmek için, bilgisayar bilgisi de gerekmiyor, site indirme için kullanıcıları yönlendiriyor. Mp3 formatında olan müzik parçaları, çok kısa sürede indirilebiliyor. Ayrıca, en güncel ve klasikleşmiş müzik parçaları ve albümlerini de bulmak mümkün.

ReverbNation

Site, özellikle zengin müzik kataloğu ve yüksek indirme hızı ile tercih ediliyor. Sitenin kataloğunda, 4 milyondan fazla sanatçının şarkıları ve albümleri bulunuyor. Siteden istenilen müzik parçası veya albüm işaretleniyor ve çok kısa sürede yüksek ses kalitesi ve mp3 formatında indirme yapılabiliyor.