Youtube iOS’a Kaydırma Özelliği Geldi

Paylaş!

Youtube uygulamasında yer alan videoların birbirleri ile etkileşimini kolaylaştırmak isteyen Google firması, İOS uygulamasında güncelleştirmeye giderek ekranın sola ya da sağa kaydırılması durumunda videolar arası geçiş yapabilme imkanını sağlamış oldu.

Dünyanın tekelini elinde bulunduran en popüler video paylaşım uygulaması ve sitesi olan Youtube, İOS işletim sistemini kapsayan yeni bir özellik geliştirdi. Bu hafta içerisinde bütün iPad ve iPhone’lara ulaşması beklenen özellik sayesinde Youtube kullanıcıları videoların arasında tıpkı Instagram uygulamasında olduğu gibi geçiş yapabilecek.

Güncellemeyi cihazında gerçekleştirmiş olan kullanıcılar, Youtube’u İOS işletim sisteminde açtıktan sonra her hangi bir video alanında iken ekranı sağa kaydırarak önerilen videolardan birine geçiş yapabiliyorlar. Ekranın sola kaydırılması durumunda ise bir önceki izlenen videoya tekrar geçiş yapılabiliyor. Butonlara dokunarak tercih yapmak yerine kaydırmalı geçiş sistemini kullanmaktan memnun kalan İOS kullanıcıları, Youtube’un bu yeni özelliğini bir hayli sevdiler.

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması olarak bilinen Instagram, her geçen gün yeni bir özelliği ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Post kaydırma özelliği ile birçok kişinin dikkatini ve beğenisini çeken uygulamadan esinlenen Youtube ise, videolar arası geçişi daha hızlı ve daha etkili bir hale getirmek için bu özellikten faydalandı.

Instagram Benzeri Youtube

İlk deneme sürümünü İOS işletim sistemlerine gönderen Youtube, kullanıcılarından bu zamana kadar tam not almayı başardı. Akıllı cihazların hayatlarımıza girmesi ile beraber sürekli olarak iyileştirilen uygulamalar da gözden kaçırılmayan pek çok yeniliğe imza atıyorlar. Bunlardan bir tanesi olan Youtube uygulaması, son dönemlerde gece modu özelliği ile adından söz ettiriyordu.

Henüz bu özellik gelmeden yeni bir geliştirme yayınlayan ve kullanıcılarının videolar arası geçişine olanak tanıyan uygulama, İOS işletim sistemleri için bu özelliği devreye soktu. Yakında Android işletim sistemlerine sahip olan cihazlara da gelmesi beklenen yeni özellik ile beraber artık Youtube daha verimli bir şekilde kullanılabiliyor. Her geçen gün günlük rutinde kullanmakta olduğumuz sosyal medya uygulamalarına gelen özellikler, kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor.