Youtube Üzerinden Para Kazanma Nasıl Oluyor?

Paylaş!

Kolay para kazanmanın yolu olarak bilinen youtube’da birçok kişi ek gelir olarak değil direkt olarak iş yapmaktadır. Youtube üzerinden nasıl para kazanabilirim? Diye soracak olursanız yapmanız gereken ilk iş bir gmail hesabıyla youtube’a üye olmaktadır.

Youtube Adım Adım Para Kazanma

  1. İlk olarak bir proje belirliyoruz. Video çekeceğimiz ekipman ve programlarımızı temin etmeliyiz.
  2. Projeyi bulduktan sonra gmail hesabıyla youtube’a giriş yaparak kanalı oluşturun. Ardında projeye uygun, kanalı ismi, profil fotoğrafı ve kapak resmi yaptırın.
  3. Youtube ayarlardan Google Adsense’ye üye olarak kanalı buraya bağlayın.
  4. Artık video yükleme zamanı geldi. Youtube’a yeni gelen güncellemeyle birlikte kanalın para kazanmaya açılması için ilk olarak 4.000 saat izlenme ve 1.000 abone olması gerekmektedir.
  5. Son 12 ay içerisinde 4.000 saat izlenme ve 1.000 abone sağladığınızda youtube kanalı inceleyecek ve topluluk kurallarına uygun ise para kazanma özelliğini aktif hale getirecek.

Sosyal Medyaya Önem Verin

Oluşturduğunuz kanal ismiyle bütün sosyal medya hesaplarına üyelik açın. Böylece kanal büyüdüğünde kimse sizin adınıza açamayacaktır.

Youtube SEO İzlenme Arttırma

Düzenli olarak aynı gün ve aynı saat video atmaya özen gösterin. Youtube ayarlardan “Yükleme Varsayılanlar” kısmına gelen kanal hakkında kategoriyi seçin, açıklama kısmına sosyal medya hesaplarınızı ekleyin. Kanalın anahtar kelimelerini yazın, etiketleri 20’den fazla yazmayın. Bu youtube tarafından spam olarak algılanabilir. Yorum yapan kullanıcıları, reklam biçimlerini, video dili vs. bütün ayarların yüklenecek videolarda görünmesini sağlamak için bu bölümü unutmayın.

Video Yüklerken Yapılacaklar

Videoyu yüklemeden önce ayrıntılı şekilde defalarca inceleyin ve olmayan bölümleri düzenleyin. Video içeriği hakkında +300 kelime özgün makale yazın ve açıklama kısmına ekleyin.