Youtube Hesabı Nasıl Açılır?

Paylaş!

Günümüz sosyal medyasının belki de en çok vakit geçirilen platformlardan biridir youtube. Her gün milyonlarca insan youtube’ta video izleyerek vakit geçirmektedir. Peki ya youtube hesabı nasıl açılır? Youtube hesabı açmak için gerekli olan tek şey google’ın sağlayıcısı olduğu g-mail’den bir hesap.

G-mail Hesabı Oluşturmak

G-mail hesabı oluşturmak için g-mail’in sitesine giriş yapıp hesap oluştur butonuna tıkladıktan sonra adınızı soyadınızı, doğum tarihinizi girdikten sonra unutmayacağınız veya hatırınızda kalacak bir şifre belirledikten sonra kullanmak istediğiniz mail adresinizi belirlemek. Sonrasında g-mail hesabınızı aktive ettikten sonra artık youtube hesabı açmak için önünüzde bir engel yok.

Youtube Hesabı Açmak

G-mail hesabımızı aldıktan sonra youtube’un sitesine girip, sayfanın sağ üstünde bulunan sign in ya da oturum aç butonuna tıklayın. Youtube sonrasında sizi oturum açma penceresine yönlendirecektir. Karşımıza gelen bu sayfada oluşturduğunuz g-mail hesabınızı girdikten sonra ileri butonuna tıklayın. İleri butonuna tıkladıktan sonra sizden şifre istenecektir, şifrenizi girdikten sonra ileri butonuna tıkladığınızda youtube hesabınıza girmiş oluyorsunuz. Daha sonra kanalınızı özelleştirmeniz için sağ üst kısımda bulunan resminize tıklayınca açılan pencereden kanalım sekmesine tıklayın. Karşınıza gelen sayfada kanalı özelleştir sekmesine tıkladığınızda kanalınıza yükleyeceğiniz videoları nasıl konumlandırabileceğinizi belirten taslaklar gelecektir, bunlardan dilediğiniz bir tanesini seçin. Kanala giren diğer kullanıcıların görebileceği bir kapak fotoğrafı belirleyebilirsiniz. Bu ekranda sağ üst tarafta bulunan zil simgesi sizin kanalınıza yüklediğiniz videolara gelen etkileşimlerin bildirimlerini göstermektedir. Zil simgesinin hemen yanındaki ok, youtube hesabınıza video yüklemek için kullanacağınız kısımdır. Video yüklemek istediğinizde bu butona tıklayın. Karşınıza yüklemek istediğiniz videoları seçin kısmı gelecektir. Bu alana isterseniz videonuzu sürükleyip bırakabilirsiniz, dilerseniz de alana tıklayıp, videoyu seçebilirsiniz. Youtube hesabınız tamamen g-mail hesabınızın olmasına bağlı. G-mail hesabınız varsa ayrıca bir youtube hesabı oluşturmanıza gerek yok. Sadece youtube’a girip oturum aç demeniz ve g-mail hesabınızı açmanız yeterli.