Adblock Nasıl Chrome Üzerinden Kaldırılır?

Paylaş!

Adblock, chrome üzerinde birçok işleme yarayan bir eklentidir. Bu eklenti gereksiz reklam ve bildirimlerin görülmesini engeller. Ancak internetin kullanımını yavaşlatır. Bu durum içinde eklentiyi devre dışı bırakmanız gerekir. Adblock eklentisini devre dışı bıraktığınız takdirde internet hızınız artar ve eskisinden daha kullanışlı olur. Adblock eklentisini devre dışı bırakmak için ise birkaç işlemi uygulamanız yeterlidir. Bu işlemleri de Chrome üzerinden yapmalısınız. Adblock nasıl Chrome üzerinden kaldırılır? Sorusuna gelecek olursak, bunun için Chrome üzerinden “devre dışı bırak” seçeneğini tercih etmeniz gerekir. Adblock eklentisini devre dışı bıraktıktan sonra da internetiniz güncellenir ve Adblock’un sebep olduğu net yavaşlığı sorunu giderilir.

Adblock Devre Dışı Bırakma

Adblock internet üzerinde bazı işlemlerin otomatik olarak kaldırılmasını sağlayan bir eklentidir. Bu eklentiyi devre dışı bırakmak için yapılması gereken ilk şey ise oturum açmaktır. Oturum açtıktan sonra Chrome üzerinde sağ üst köşede Adblock seçeneğine tıklayın. Daha sonra ise Adblock duraklat seçeneğine tıklayın. Bu işlemin ardından Adblock, geçici olarak duraklatılır. Adblock eklentisini tamamen kaldırmak istiyorsanız ise bunun için yine Adblock seçeneğini tercih edin. Sağ tıklattıktan sonra da açılan ekranda “Chrome’dan kaldır” seçeneğini tercih edin. Kaldırmayı onayladıktan sonra ise Adblock, tamamen devre dışı bırakılır. Adblock’un internet üzerinde sağladığı yavaşlılığı etkisiz hâle getirmek için bu işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Adblock Devre Dışı Bırakma İşlemi

Adblock, reklam kaldırma işlemine yarıyor. Ancak Adblock, internetin yavaşlamasını sağlıyor. Bu yüzden Adblock’u Chrome üzerinde etkisiz hâle getirmek gerekiyor. Adblock eklentisini devre dışı bırakmak için de bazı işlemleri uygulamanız yeterlidir. Oturum üzerinden Adblock’u açın ve devre dışı bırakın. Adblock, devre dışı bırakıldıktan sonra internet üzerinde yaşadığınız tüm sorunlar giderilir.