Alcatel 5V Türkiye’de Satışta

Paylaş!

Alcatel 5V Türkiye’de satıştaOrta seviye telefon segmenti içerisinde yer alan ve pek çok özelliğinin geliştirilmesi beklenen Alcatel 5V cihazı Türkiye’de satışa sunuldu. Alcetel 5 modelinin ardından bir üst modeli olarak satışa çıkarılan Alcatel 5V, Türkiye pazarında da yerini almış bulunuyor. Telefonun çok da pahalı olmayan bir fiyat skalası ile çıkış yaptığı düşünülürse yüksek kaliteli özellikleri barındırıyor olması birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmasına neden oldu.

1500 x 720 piksel çözünürlüğüne sahip olan bir ekran, 6.2 inç boyutunda çentikli bir ekran boyutu, 19:9 görüntü oranı ile birlikte satışa çıkarılmış olan bu telefonun Türkiye satışı dolar kuru üzerinden hesap edildiği zaman diğer cihazlara oranla orta seviye bir fiyat sunuyor. Orta segment içerisinde yer alan bu telefonun rakiplerine göre daha yüksek özelliklere sahip olması ise cihazın en ilgi çekici durumlarından bir tanesi. Alcatel 5V modelinin Türkiye’deki pazarı şimdilik beklentileri karşılar nitelikte.

Alcatel 5V Özellikleri

Ekran özelliklerinin yanı sıra 3 GB RAM alanı ve 32 GB dahili depolama alanına sahip olarak satışa çıkarılmış olan bu telefon, çalışma gücünü MediaTek Helio P22 işlemci sisteminden almakta. Bataryası 4000 mAh gücünde olan cihaz, kamera konusunda da oldukça başarılı. f/2.2 12 MP ve f/2.4 2 MP çözünürlükleri bulunan çift kamera özelliği ile kullanılabilecek olan Alcatel 5V, arka kamera özelliğinin yanı sıra ön kamerasında da 8 MP’lik bir çözünürlük ile kullanıcılarına selfie çekme deneyimi sağlıyor.

Android işletim sistemine sahip bir cihaz olarak 8.1 Oreo güncellemesi ile kutudan çıkan cihaz, bünyesinde yapay zeka desteğini de barındırıyor. Son zamanlarda üretime geçmiş ve kullanıcısı ile buluşmuş olan diğer cihazların aksine 3.5 mm’lik bir kulaklık girişine de sahip olan cihazın Türkiye satış fiyatı ise 2.199 TL olarak belirlenmiş durumda. Türkiye’deki dolar kuruna bakıldığı zaman telefon fiyatlarının araba fiyatları ile yarışması durumu söz konusu. Alcatel 5V modelinin ise 2.199 TL’lik olan satış fiyatı yeni çıkmış bir cihaza rağmen oldukça düşük bir fiyat sayılabilir.