iPhone Kulaklık Modunda Kaldı Ne Yapmalıyım?

Paylaş!

İphone kullanıcıları tarafından bildirilen en sık sorunlardan bir tanesi de kulaklık modunda takılı kalan cihazlardır. Telefonunuza kulaklık taktıktan ve işlemlerinizi bitirdikten sonra 3.5 mm jaktan çıkarırsınız. Ardından otomatik olarak telefonunuz kulaklık modundan çıkmalı ve normal haline geri dönmelidir. Bazı İPhone marka telefonlarda bunu yapmanıza rağmen telefondan ses gelmez ve bir anlamda telefonunuz kulaklık modunda takılı kalır. İPhone kulaklık modunda kaldı ne yapmalıyım? sorusunun bir kaç pratik cevabı bulunur. Bunları uygulayarak telefonunuzu kulaklık modundan çıkarabilirsiniz.

Kulaklığı Yeniden Takın ve Çıkarın

En bilinen ve klasik olan yöntemlerden bir tanesi kulaklığın yeniden takılması ve çıkarılmasıdır. Bu durumda yapılmak istenen aslında ilkinde kulaklığın çıktığını fark etmekyen cihaza kulaklığı yeniden takıp çıkararak kulaklığın artık çıktığını anlatmaya çalışmak olarak düşünülebilir. Her zaman olmasa bile zaman zaman bu yöntem işe yarayabilmekte ve telefon kulaklık modundan çıkmaktadır.

Farklı Kulaklıklar Denemek

Kendi kulaklığınızı kullandıktan sonra bu sorun oluştu ise yapmanız gereken aynı yöntemi farklı bir kulaklık yardımı ile denemek olabilir. Kulaklığınızda meydana gelen bir sorundan dolayı kulaklık modunda takılı kalma durumu yaşanabileceğinden dolayı farklı bir kulaklığı takmayı, bir kaç işlem yaptıktan sonra da yeniden çıkarmayı denemelisiniz. Bu durum kulaklık modunun devre dışı olduğunu anlatmak için iyi bir yol olabilir. Deneyeceğiniz kulaklığın cihaza zarar verecek bir kulaklık olmadığından da emin olmalısınız. Ayrıca yine işe yaramaması durumunda ise kulaklık girişlerinizi temizlemeyi deneyiniz.

Güncelleme Yapmak ve Destek Almak

Sayılan çözümlerin işe yaramaması halinde İOS güncellemesi yapmayı denemelisiniz. Bu da işe yarayan yollardan bir tanesidir. Ek olarak Apple Destek ile iletişime geçmeyi denemek de telefonunuza zarar vermenizi engeller.