Amazon ile Alışveriş

Paylaş!

Amazon ile alışveriş. Günümüz dünyasında istenilen her ürüne ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu konuda teknoloji yardımımıza yetişmektedir. İnternet üzerinden önemli alışveriş sitelerinden biri olan Amazon insanlar tarafından büyük ilgi görmektedir. Bunun göstergelerinden birisi de beş günde yaklaşık olarak 180 milyon ürün satılmasıdır.

Güvenli Alışverişin Adresi Amazon

Şükran günü, Black Friday, Siber Pazartesi gibi günler arasındaki süreçte insanlar Amazon üzerinden birçok ürünün alımını gerçekleştirmiştir. Bu miktarda ürün satışı ile Amazon rakiplerinin önüne geçerek teknoloji anlamında önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Amazon bu ürünlerin satışından elde ettiği kar miktarını paylaşmamıştır. Dünya’nın en kazançlı ikinci şirketi olarak bilinen Amazon sık sık yaptığı indirimlerle ön plana çıkıyor.

Amazon uygulaması üzerinden çok sayıda elektronik ve oyuncak ürününün satıldığı açıklanmıştır. Bu beş günlük periyot içerinde en çok satılan ürün ise hoparlör Echo Dot ürünüdür. Bu ürün ile ses evin tüm bölümüne ulaştırılabiliyor. Bu üründen milyonlarca adet satıldığını açıklayan şirket tam miktarı paylaşmamıştır. Ayrıca bu üründen elde ettiği net kar miktarını da kamuoyu ile paylaşmamıştır. Teknoloji dünyasındaki yenilikleri kullanıcılar ile buluşturan Amazon Mobil uygulamalar ile insanlar tarafından ilgi ile takip edilmektedir.

Amazon’daki İndirimler

İnsanları bu teknoloji devine yönlendiren unsurlardan bir tanesi de yapılan indirimlerdir. Elektronikten oyuncağa kadar her üründe maksimum indirim uygulayan şirket kullanıcılar dikkatini çekmektedir. Geniş ürün çeşidi sunan Amazon her geçen gün yeni kullanıcılar kazanmaktadır. %60’a varan indirimlerle Amazon mobil uygulaması insanlar tarafından telefonlara en çok indirilen uygulamalardan bir tanesi olmuştur.

Beklenen Cuma ile Siber Pazartesi arasındaki bu süreçte satılan ürün miktarı Amazon’un her geçen gün daha fazla büyüdüğünü göstermektedir. Şirket Yılbaşı için de yapacağı kampanyalarla bu beş gün elde ettiği miktarı daha da yukarı çıkartacağı tahmin ediliyor. Her gün farklı ürün çeşitlerindeki indirimler kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Ayrıca güvenilir ve hızlı teslimat da insanları Amazon’a yönlendiren unsurlardan bir tanesidir. ABD merkezli Dünya’nın en değerli ikinci şirketi olan Amazon zaman zaman elde ettiği verileri kamuoyu ile paylaşmaktadır.