Netflix’den Bir Dizi Daha

Paylaş!

Netflix’den Bir Dizi Daha. İnternet dizileri ile ünlenen ve her gün binlerce kişi tarafından izlenen Netflix yeni projelere doymuyor. Anca bu kez yapımına hazırlandığı proje milyonlar tarafından izleneceğe benziyor. Bazı endişeler var olsa da tarihi bir diziye imza atacak olan Netflix’in bu hareketi şimdiden heyecanla bekleniyor. Çünkü bir Fatih Sultan Mehmet dizisi olan Ottoman Rising başlıyor. Dizinin oyuncuları ise henüz belli değil.

Büyümeye Devam Ediyor

Pek çok internet dizisine imza atan Netflix, ülkelerin hassas oldukları konuları da ele almayı iyi beceriyor. Üstelik sürekli izleyici kitlesini geliştirmesi ve büyümesi, yenilikçi olduğunun en büyük göstergesi. İşte bu nedenle ülkemize gelen Netflix, Osmanlı tarihinden de bir olayı konu almaya hazırlanıyor. Hakan: Muhafız isimli bir yapımla ülkemizde boy göstermeye devam edecek olan kanal, aslında Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alacak. Şimdiden merakla beklenen yapımda kimlerin rol alacağı ise henüz bilinmiyor.

Yükselme Dönemini Konu Alıyor

İzleyiciler diziyi hem merakla, hem de endişeyle bekliyor. Çünkü kanalın daha önce konu aldığı tarihi filmler hüsranla sonuçlanmıştı. Ancak bunun için iyi bir yapım ve oyuncu ekibi bizleri bekleyecek. Dizinin simi ise Ottoman Rising, yani Osmanlı Yükseliyor. Yükselme dönemini konu alacak dizide 13 yaşındaki 2. Mehmet başrolde. 2. Mehmet’in Konstantinopolis yani İstanbul’u fethetmesi ve 15. Yüzyıla kadar devam edecek olan yükseliş gösterilecek. Bu anlamda çok güçlü bir yapımın bizleri beklediği kolaylıkla tahmin edilebiliyor.

Yarı Belgesel Şeklinde Olacak

Dizinin yarı belgesel olacağı ve toplamda 6 bölümden oluşacağı alınan diğer bilgiler arasında. Yapımcılığını ise Sarah Wetherbee, Kelly McPherson ve Karga Seven Pictures üstlenecek. Red Arrow Studios ve STX Entertainment’in de projeye ortak olması bekleniyor. Toplamda 6 bölüm olarak sergilenecek olan dizi merakla bekleniyor. Daha önce 2 kez Fatih Sultan Mehmed’in hayatını konu alan film girişiminde bulunulmuş ancak ne yazık ki reytinge yenik düşmüştü. Ancak bu kez yabancı biz dizi olarak karşımıza geleceği için reytingler kestirilemiyor. Merakla beklenen yapımın önümüzdeki günlerde gösterilmeye başlanması bekleniyor.