Amd Ryzen 2700 ve 2600x

Paylaş!

Amd Ryzen 2700 ve 2600x. Amd ryzen 2700 ve 2600x’in daha iyi soğutucu sistemine sahip olan son versiyonu satışa çıkarıldı. Sınırlı bir süre için geçerli olacak Amd ryzen 2700 ve 2600x işlemcileri özel soğutucu paketleri ile bir kaç gün içerisinde ortaya çıkacak. Amd Ryzen’in son serileri çok konuşulacağa benziyor. Kullanıcılar Amd sistemlerinin yapay olarak sınırlandırılmaması gerektiğini düşünüyor. Ayrıca Ryzen sistemlerinin ne kadar uzun süre kalırsa o kadar etkin kullanılacağı görüşünü savunuyor. AMD Ryzen 2700 ve 2600x kullanıcılara sistemlerini kişiselleştirme ve sistemleriyle diledikleri gibi oynama özgürlüğü sunmayı hedeflemektedir. Ryzen demek özgürlük demektir.

Son Versiyon

Amd, her zaman yeni bilgisayar toplayan insanlar ya da bilgisayar içerisindeki parçayı değiştirmek isteyenler tarafından bazı risk durumu ortaya çıkarabilmektedir. Çok kaliteli ürünleri satışa sunsa da konu ile ilgili fazla bilgi sahibi olmayan kişiler açısından sıkıntı yaratmaktadır. AMD kullanıcıların sistemlerinden beklediği güç, performans ve verimlilik dengesini sağlayabilen yepyeni bir işlemci üretti.

Amd özellikle Ryzen 2700 ve Ryzen 5 2600x için önümüzdeki dönemlerde iki işlemci açısından önemli olan özel bir ekstra soğutucu paket sunmaya hazırlanıyor. Toplamda 5 adet farklı (Wraith Stealth, Spire, Spire LED RGB, Max ve Prism) stok soğutucu sistemine sahip olan bu iki işlemcisi, normal şartlarda Wraith Spire (2700 modeli led’li) soğutucuyla geliyordu. AMD’nin sunmaya hazırlandığı bu paket sayesinde bu iki işlemci Wraith Max LED soğutucuyla gelecek. Planlanan bu paketin kullanım süresinin ne kadar olduğu henüz bir netlik kazanmamış durumda ve kesin bir bilgi verilmiyor. Ancak İngiltere’de ön satış yapıldığı ve netlik kazandığı gelen haberler arasında yer alıyor.

Fiyat

Ryzen 7 2700 modeli İngiltere sınırları içerisinde 285.98 pound ile ön satışta iken diğer model olan Ryzen 5 2600X ise 221.99 pound ile kullanıcılarıyla buluşmayı bekliyor. Son olarak dikkat edilmesi gereken konu ise son versiyon olan bu iki soğutucunun sınırlı sayıda üretiliyor olacağıdır. Ayrıca satın almaya karar verildiği zaman özel sürümünü almak gerekmektedir. Son versiyonunu tercih etmediğiniz takdirde ise klasik versiyonunu fark etmeden alabilirsiniz.