Android Telefon İnternet’ini Bilgisayara veya Dizüstü Bilgisayara Bağlamak

Paylaş!

Evde ya da dışarıda olduğumuzda bilgisayarı bağlayacağımız herhangi bir internet bağlantısı bulamadığımızda mobil cihazımızın internetini kullanabiliriz. Tabletten ya da bilgisayardan internete bağlanmak için Wi-Fi bağlantıları daha uygundur. Çünkü Wi-Fi ile internet bağlantısı kurulduğunda internet hızı daha yüksek olacaktır. Ancak Wi-Fi bağlantısının olmadığı zaman birkaç yolla kolay bir biçimde mobil cihazınızın interneti ile tablet ya da PC’nize internet aktarabilirsiniz. Peki, android telefon internet’ini bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlamak için neler yapılabilir?

USB Kablosu ile Bağlantı Kurma

Bütün akıllı telefonları herhangi bir USB kablo kullanarak bilgisayar ve tabletinize internet bağlama amacı ile bağlayabilirsiniz. Kablolu bağlantı da diyebileceğimiz bu yöntem ile bağlanabilmek için öncelikle cep telefonunuzun mobil verisini açmalısınız. Mobil veriyi açmanızın ardından ise USB kabloyu interneti aktarmak istediğiniz cihaza bağlayın. Ardından cep telefonunuzun ayarlar bölümüne girin ve orada taşınabilen Hotspot yazılı ikonu aktifleştirin. Sonra da USB yazan yere tıklayın. Artık cihazınızın internetini kablo ile bağladığınız diğer cihaza aktarabilirsiniz.

Bluetooth ile Bağlantı Kurma

İnternet aktarımını yapmak için kullanacağınız diğer bir yol olan bluetooth yolunu kullanmak için yine telefonunuzdaki ayarlar kısmına tıklayın. Ağ ve taşınabilen kısmına basın ve oradan da bluetooth yazan kısma dokunun. Bluetooth’unuz bağlandığı anda interneti kullanabilirsiniz.

Wi-Fi ile Bağlantı Kurma

Cihazınızı en hızlı şekilde bağlayabileceğiniz yol Wi-Fi bağlantısıdır. Bunun için hem mobil verinizin hem de Wi-Fi’nizin açık olması gerekir. Bu yolu kullanmak için cihazınızın erişim noktasını ve mobil verisini açın. Ardından gelen pencerede (cep telefonunuzda) bir şifre belirleyin. Sonra aktarma yapmak istediğiniz cihazın Wi-Fi’sini açın. Wi-Fi’yi açtığınızda cep telefonunuzun adını göreceksiniz. Bağlana tıklayın ve telefonunuzda belirlediğiniz şifreyi bilgisayarınıza yazın. Artık PC’niz ile internete bağlanabileceksiniz.