iPhone Ekran Videosu Çekme

Paylaş!

Herhangi bir ücret ödemeden veya program kullanmak zorunda kalmadan İphone marka telefonunuzun ekranında oynayan bir videoyu kaydedebilir ve ardından da paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için ise öncelikle telefonunuzda en son sürüm İOS olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü aktarılan yöntemler çoğu zaman eski sürümlerde kullanılmaya çalışıldığından dolayı kolaylıkla işe yaramazlar. İphone ekran videosu çekme işlemi için bunu kontrol etmek her zaman ilk basamağı oluşturacaktır.

App Store Seçeneği

Ekranda oynayan videoyu kaydetmek için öncelikle deneyebileceğiniz ilk durum App Store uygulamalarına başvurmak olmalıdır. Buradan ücretsiz şekilde indireceğiniz uygulamalar mevcuttur ve kolaylıkla indirme, kurulum işlemlerini yapabilirsiniz. İndirildikten sonra videonun yanına bir filigran yerleştiriliyor ve buraya bastığınız anda ekranda oynayan videoyu otomatik olarak kaydetmeye devam ediyor. Bilgisayara bile gerek duymadan canlı ve basamaklı bir çok video hazırlayabilirsiniz.

Nasıl Ekran Videosu Çekilir?

Ekran videosu çekmek için son güncellenen sürümle birlikte ekranınıza gelen Screen Recording sekmesini incelemeniz gerekir. Bu sekmeden hem ekran resmi hem de videosu telefon özelliklerinize bağlı olarak sunulur. Bu menüye ise denetim sekmesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Simgeye dokunduğunuzda kayıt başlar. Ekranda saniye ve diğer detaylar paylaşılır. Kayıt durdurmak için de aynı sekmeye tıklamanız yeterli olur. Ardından video fotoğraflarınızın kaydedildiği klasör içine gönderilir.

Mikrofon Özelliği

Kayıt anında konuşma yapmak veya yönlendirme gereken bir video çekmek istediğinizde mikrofon kullanmanız gerekebilir. Kayıt sırasında mikrofonunun açık veya kapalı olmasına da siz karar verebilirsiniz. Bunun için ekranda kayıt başlamadan önce görünen mikrofon sekmesine dokunmanız yeterli olur. Bilgisayara gerek kalmadan sesli, görüntülü ve kolaylıkla anlaşılan bir video hazırlamış olursunuz. Görüntü kalitesi telefon özelliklerinize bağlı olarak aynı şekilde yansıtılacaktır.