Android Üzerinde Kullanabileceğiniz En Güzel iPhone Özellikleri

Paylaş!

IOS işletim sistemine sahip olan cihazlardaki bazı özellikler son dönemlerde Android işletim sistemine de entegre edilmeye başlanmıştır. Her iki sistemin kendisine has olan özellikleri, bazı noktalarda ayrılsalar da bir çok alanda benzerlik göstermektedir. Android üzerinde kullanabileceğiniz en güzel iPhone özellikleri ile IOS işletim sistemini Android cihazlarınızda test edebilirsiniz.

IOS Spotlight

MacOS ve IOS işletim sistemlerinin evrensel arama aracı olarak bilinen IOS spotlight, Android işletim sistemlerinde de kullanılabiliyor. Bazı Android modellerinde varsayılan özellik olarak tercih edilebiliyorken, bazı cihazlarda Launcher yüklemesi olarak kullanıma açılmış durumda. iPhone kullanıcılarının en sevdikleri özelliklerden bir tanesi olarak biliniyor.

PC Üzerinden Mesaj Bildirimi Alma

IOS sürümlerine gelen güncellemeler ile beraber Apple ekosisteminin kendisini her geçen gün geliştirmesi de kaçınılmaz oluyor. Bu yönde yapılmış olan gelişmelerden bir tanesi olarak telefona gelen mesajları MacBook üzerinden okuyabilmek ve cevap verebilmek mümkün oluyor. Bu özelliğin Android işletim sistemini barındıran cihazlara da entegre edilmesi ile beraber Pushbullet adı verilen bir uygulama ile verim alınabiliyor. Telefona bakılamayacak bir ortamda bulunulduğu takdirde bilgisayar üzerinden gelen mesajları kontrol edebilmek ve cevap verebilmek için bu uygulamanın hem bilgisayara hem de telefona kurulması gerekiyor.

Assistive Touch

Eski iPhone modellerinde “Home” tuşunun bozulması ile beraber kullanıcıların en büyük yardımcısı Assistive Touch adındaki özellikti. iPhone cihazların “Erişilebilirlik” seçeneği altında bulunan bu özellik, tuş bozulduğu takdirde ekranda bir simge ile “Home” tuşunun işlevine sahip oluyordu. Şimdiki cihazlarda bu tuşun yer almaması ile beraber kullanım dışı bırakılsa da Anroid işletim sistemlerinde hala devam eden bir özellik olarak biliniyor. Anroid Pie ile home tuşunu ekranda kullanabilmek mümkün oluyor.