Apple iOS 12. 1 Güncellemesine “Sarhoş” Emojisini De Ekledi

Paylaş!

Apple iOS 12. 1 güncellemesine “sarhoş” emojisini de ekledi. Apple, iOS 12. 1 ile kullanıcılarına yeni bir emoji oluşturdu. Sarhoş bir görünümü olan yeni emoji, İOS 12. 1 kullanıcıları tarafından beğeniyle karşılandı. Mesaj içeriklerinde içki ve sarhoş emojilerini kullanan iOS ile kullanıcılarının günün birinde o içkileri içebileceğini düşünen Apple işbirliği ile hazırlanan emojiler iOS 12.1 de klavyeye ekledi.

Apple, akıllı mobil işletim sistemine ait son sürüm olan iOS 12. 1 resmi olarak yayınladı. Uzun süredir beklenen ve pek çok yeni özelliği müşterilerinin beğenisine sunan iOS 12.1, yeni emojileri ile de ses getirdi. iPhone ve iPad akıllı cihaz kullanıcılarına kendi duygularını daha iyi ifade edebilmeleri için158 yeni emoji sunuyor.

 158 Yeni Emoji Hazırlandı

Bu hazırlanan 158 emojinin neredeyse yarısından fazlası aynı emojiye aittir. Aynı emojinin farklı cilt tonlarıyla oluşturulan 158 yeni emoji kullanıcılara sunuldu. Aynı emojinin farklı cilt renkleri ve tonlarına göre yapılmış olması nedeniyle tam olarak 158 emojinin yeni eklendiğini söylemek doğru olmaz. Yine de yaklaşık olarak duyguları hiç metin karakteri kullanmadan ifade edebilecekleri en az 70 ve üzerinde yeni emoji sunuluyor.

 Yeni Emojiler Bir Çok Yeni İfade İçeriyor

Yeni eklenen emojilerin birçoğu, “şu ana kadar nasıl olmaz” denilebilecek kadar beklendik emojilerden oluşuyor. Bu yeni emojiler günlük hayatta sıklıkla kullanılan duyguları ve faaliyetleri ifade ediyor.

Fakat bu yeni emojilerden bir tanesi biraz daha farklı ve spesifik. Yeni emoji listesinde en üst sırada soldan beşinci konuma yerleştirilen emoji oldukça farklı.

Kaşı- gözü ayrı oynayan bu emoji tam olarak alkol almış birini temsil ediyor. Bu emoji ile alkolü biraz fazla kaçıran, keyfi yerinde fakat dünya ile aynı eksende durmakta zorlanan bir kişiyi simgeliyor. Emojide fazla aldığı içki yüzünden kaşı-gözü yerinde duramayan bir kişiyi görmek mümkün.

 İçki Emojileriyle Yetinmeyip, İçki İçip Sarhoş Olmuş Emoji Yapıldı

İçki ve alkollere ait bazı emojiler uzun süredir akıllı telefonların mesaj karakterleri arasında bulunuyordu. Fakat bu alkolü alıp içen ve içkili izlenimi veren “sarhoş ” emojisi bulunmuyordu. Apple, farkettiği bu eksikliği gidermek için iOS 12. 1 güncellemesini yeni 158 emoji ile tamamladı.