Instagram Yeni Özelliği Test Etti

Paylaş!

Instagram Yeni Özelliği Test Etti. Popüler resim ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, beğeni gizli mod özelliğini test ettiğini ilan etti. Bu gelişmeyle birlikte Instagram, beğeni gizleme özelliğini test etmeye başlamış oldu.

Kullanacak Ülkeler

Instagram’ın test etmeye başladığı yeni, beğeni gizleme özelliği tartışmalara sebep oluyor. İletilerde ki beğeni sayısını gizli duruma getirmeyi planlayan Instagram, bu özelliği toplamda 7 ülkede test etmeye nihayet başladı. Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya ortamlarından bir tanesi olan Instagram, tartışma etkisi yaratacak olan bir özelliği test etme aşamasını tamamladı. İlk olarak Kanada’da teste giren bu özelliğin kapsamını genişleten Instagram, paylaşılan video ve fotoğrafların beğeni sayısını gizli tutmayı düşünüyor.

Ünlü şirket, tartışma konusu olan bu özelliği şimdilik Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, Brezilya, Japonya ve İtalya’da test etmeye karar verdi. İlerleyen günlerde Instagram’ın bu özelliği tüm kullanıcılara sunması merakla bekleniyor. Bu farklı özellikle beraber kullanıcılar, gönderilerindeki beğeni rakamlarını yalnızca kendileri görebilecekler. Kullanıcılar, kendi beğeni sayılarından başka hiç kimsenin beğeni sayısını kesinlikle göremeyecekler.