Apple’ın Canlanması İçin Tek Umudu 5G

Paylaş!

Apple’ın Canlanması İçin Tek Umudu 5G.Akıllı telefon ve yeni nesil bilgisayar satışlarında zirveyi uzun süre elinden bırakmayan Apple, son dönemde yaşadığı kötü satış rakamlarıyla hayal kırıklığına uğradı. Alanında uzman bir analist ise Apple’nin eski günlerine dönebilmesi için nasıl bir strateji izlemesi gerektiğinden bahsetti. Eğer bu strateji kullanılırsa Apple yüksek satış rakamlarına tekrardan ulaşabilir mi?

Apple’ın Canlanması İçin Tek Umudu 5G

Akıllı telefon ve yeni nesil bilgisayar satışlarında zirveyi uzun süre elinden bırakmayan Apple, son dönemde yaşadığı kötü satış rakamlarıyla hayal kırıklığına uğradı. Alanında uzman bir analist ise Apple’nin eski günlerine dönebilmesi için nasıl bir strateji izlemesi gerektiğinden bahsetti. Eğer bu strateji kullanılırsa Apple yüksek satış rakamlarına tekrardan ulaşabilir mi?

Apple 5G Teknolojisi

Loop Ventures kurumunda analist olarak çalışan Gene Munster, Apple yatırımcıları ile için önemli notlar paylaştı. Notlarda en belirgin özelliğin, 5G teknolojisi ve Apple’ın bu teknolojideki entegrasyonu nasıl yapması gerektiği olduğu belirtildi. 2022 yılına kadar Amerika’daki 5G kullanımının %75 oranına yükselmesi bekleniyor. Sürenin uzunluğu ve diğer etkenler göz önüne alındığında Gene Munster’ın düşüncesi Apple’in aceleci davranmaması yönünde.

Apple 5G Özellikleri

Munster’ın notuna göre Apple şirketi 5G desteğinden dört farklı konuda yararlanacak. iPhone, sağlık araçları, otonom araçlar ve artırılmış gerçeklik bu konular arasında bulunuyor. 5G’nin getireceği düşük gecikme süresi birçok uygulamayla Apple’ın rakiplerinin önüne geçmesini sağlayacak. Buluta verilerin daha hızlı işlenmesi, akıllı ev uygulamaları, sanal gerçeklik, online oyunlar gibi özellikler bu teknolojinin meyveleri olarak görülüyor. Apple’ın uzun vadede büyük kazançlar elde edebileceği görüşler arasında yer alıyor.