Oyun Severlere Yeni Akıllı Telefon Yakında Geliyor

Paylaş!

Oyun Severlere Yeni Akıllı Telefon Yakında Geliyor. Önceden bilgisayarlar üzerinden oynanan birçok savaş ve macera oyunu artık akıllı telefonlarda oynanabiliyor. Ancak akıllı telefonlar üzerinden oynanan bu oyunlar telefon üzerinde bir takım sıkıntılara yol açıyor telefonda kasılmalar ve donmalar meydana gelebiliyordu. Nitekim akıllı telefon üretici firmalarından olan ZTE bu konuya el attı ve oyun severlerin yüzünü güldürecek akıllı telefonu üretmeyi başardı.

Büyün dünyanın merakla beklediği telefonun adı ise Nubia Red Magic Mars olarak belirlendi. Firmadan yapılan açıklamalara göre akıllı cihazın satımına kısa bir zaman içinde Çin’de başlanacak ve bir süre sonra Nubia Red Magic Mars akıllı cihaz Avrupa’da da satışa sunulacak.

ZTE Nubia Red Magic Mars Cihazın Özelikleri

ZTE firmasının alt firması olan Nubia yeni ürettiği bu akıllı cihaz ile özellikle akıllı telefonlar üzerinden oyun oynamayı seven kişilere ulaşmayı amaçlıyor. Bu amaçla bu yeni cihazda oyun esnasında herhangi bir problem yaşanmaması için oldukça büyük ebatlarda ram tercih edildi. Bu akıllı cihazda oyun severlerin rahat bir görünüme ulaşması için 1080×2160 ekran çözünürlüğü tercih edildi.

Ayrıca Nubia Red Magic Mars akılı cihazın diğer özellikleri arasında Snapdragon 845 işlemci, yüksek ekran ve ses kalitesi gibi özellikler bulunuyor. Bu cihazda oyuncular için değişik depolama kapasiteleri belirlenmiş durumda. Oyun severler tercihe göre 128 GB depolama alanına sahip ve 8 GB Ram’e sahip akıllı cihazı veya 256 GB depolama alanına sahip ve 10 GB Ram’e sahip akıllı cihazı satın alabilir. Bu akıllı cihazı daha uygun ekonomik şartlarda almak isteyen kişiler ise 64 GB depolama alanına sahip ve 6 GB ram’e sahip Nubia Red Magic Mars akıllı cihazı tercih edebilir.

Cihaz Ne Zaman Satılmaya Başlanacak?

ZTE yetkilileri geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yeni ürettikleri akıllı cihazın önümüzdeki günlerde Çin’de satışa sunulacağını açıkladı. Firma yetkilileri cihazın 2019 yılının başlarında Avrupa’da da satışa sunulacağını söyledi. Hatta firma Avrupa’dan bu cihazı almak isteyen kişilerin son gelişmelerden haberinin olması için bir site oluşturarak cihazla ilgili anlık bilgilerin bu sitede yer alacağını da açıkladı.