Battlefield 5’de En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Paylaş!

Battlefield 5 oyunu, oyuncularını pratik çözümler ile halledilebilecek birkaç hata ve problem ile karşı karşıya bırakabilir. DICE ve Electronic Arts’ın son sürüm Battlefield oyunu, takribi on senede ilk defa 2.Dünya Savaşını geri getiriyor. Silahların ve oyuncuların kişiselleştirilmesinden tahkimatına değin Battlefield 5, önceki bölümlerle kıyaslandığında yepyeni bir oyun olarak karşımızda durmaktadır. Fakat aynı önceki bölümlerde olduğu gibi, herkes tarafından tercih edilen Frostbite motorunda muhtemel kusurlar görülebiliyor. Ne yazık ki, PC’deki, bilhassa da Frostbite motorunda oyun her ne kadar iyi bir şekilde optimize edilmiş olursa olsun, yapılan yeni bir oyunda, onarılması gereken sorunlar bulunur. Peki, battlefield 5’de en çok karşılan sorunlar ve çözümleri nelerdir?

Battlefield 5 Online Erişim Hatası

Battlefield 5’in noksan çevrim içi erişim hatası düzeltilmesi gerekli olan DirectX 12 ile alakalı bir problem sebebiyle üretilmektedir. Şu anlık hatayı es geçmek için ‘ayarlar/seçenekler’ kısmında DirectX 12’yi devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır.

Battlefield 5 DirectX 12 ile Besleme Sorunu

Battlefield 5 oyuncularını hala huzursuz etmekte olan bir diğer DirectX sorunu maalesef ki yeni çok oyunculu PC oyunları için son derece yaygın olan bir sorun olarak dikkat çekiyor. Bu problemi çözmek için şu anlık DirectX 12’yi devre dışı bırakın ve sadece DirectX 11’de oynayın. Ayriyeten, oyunu pencere modu yerine tam ekran modunda oynadığınızdan da emin olmalısınız.

Battlefield 5 Fatal Error / Başlatılamıyor

Bununla birlikte bir başka DirectX 12 hatası ölümcül bir hataya neden olmaktadır ki bu, bazı kişilerin Battlefield 5’i başlatmasına izin dahi vermiyor. Oyun açık olamayacağından, hatayı çözmenin yöntemi oyunun ayarlarını Windows aracılığıyla değiştirmektir. Bunun için Dosya Gezginini açmalı ve ‘Belgelere’ gitmelisiniz. Buradan Battlefield 5’i tıklayıp, ‘Ayarlar’ klasöründe ‘PROFSAVE_Profile’ adlı dosyayı açmalısınız. Hemen ardından ‘GstRender.Dx 12Enabled’ unsurunu arayın ve rakamı 0’dan 1’e çıkarın. Kaydettikten sonra oyunu yeniden başlatın. ‘Deneme Süresi Hata ile Sonlandı’ sorunuyla karşılaştığınız takdirde yapacağınız tek şey, oyunu kaldırıp tekrardan yüklemek olacaktır.